کد خبر: 1042923 A

برای شرکت در مسابقات انتخابی المپیک؛

دبیر هیات شمشیربازی آذربایجان‌غربی گفت: ۲ شمشیرباز از این استان به دومین اردوی تیم ملی اسلحه اپه و فلوره جهت حضور در رقابت‌های انتخابی المپیک ۲۰۲۱ توکیو دعوت شدند.

علی نجف‌زاده در گفتگو با ایلنا، بیان کرد: اردوهای تدارکاتی ملی پوشان شمشیربازی در اسلحه های اپه و فلوره جهت کسب آمادگی برای رقابت‌های انتخابی المپیک توکیو (زون آسیا)، اسفندماه امسال برگزار می‌شود که ۲ شمشیرباز استان نیز در اردوها حضور خواهندیافت.

وی افزود: اردوی اسلحه اپه به میزبانی مشهد و از روز سوم تا ۱۰ اسفندماه برگزار می‌شود که "محمد برزگر" شمشیرباز ارومیه‌ای در این اردو حضور دارد.

دبیر هیات شمشیربازی آذربایجان‌غربی افزود: اردوی تیم ملی اسلحه فلوره نیز از  پنجم تا ۱۵ اسفندماه به میزبانی تهران برگزار می‌شود که "هادی رضوی‌نیا" نماینده استان در اردو حضور خواهدداشت و قرار است روزهای ششم و هفتم اسفند با سه شمشیرباز از استان تهران و شمشیربازانی از یزد و اصفهان در مسابقه انتخابی تیم ملی رقابت کند.

وی خاطر نشان کرد: هفته گذشته نیز "سکینه نوری" در اسلحه اپه بانوان در تبریز و "الهه قهرمانی" و "هانیه خوشخواهی" در اسلحه فلوره بانوان در اصفهان در اردوی تیم ملی حضور داشتند.

به گزارش ایلنا،هیات شمشیربازی آذربایجان‌غربی در هفته تربیت‌بدنی و ورزش امسال به‌عنوان یکی از هیات‌های برتر ورزشی این استان از سوی مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی تجلیل شد.

«طاهر عاشوری»، «سکینه نوری» و «الهه قهرمانی»، سه شمشیرباز باسابقه و ملی‌پوش ارومیه‌ای هستند که مقام‌های متعددی در مسابقات آسیایی، بین‌المللی و کشوری کسب کرده‌اند.

تیم ملی شمشیر بازی اذربایجان غربی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر