کد خبر: 1041972 A

بیگ زاده به ایلنا خبر داد:

رئیس‌کمیته امداد منطقه دو شهرستان ارومیه، از بهره‌برداری بیش از ۲۰۰ طرح اشتغالزایی و محرومیت زدایی طی سالجاری در شهرستان ارومیه خبر داد.

ایرج بیگ زاده در گفت وگو با ایلنا، اظهار داشت: امسال با هدف ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان تحت پوشش، از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۱۹ طرح اشتغالزایی و محرومیت زدایی به بهره برداری رسیده است.

بیگ زاده افزود: برای بهره برداری از طرح های مذکور ۸۳ میلیارد و ۴۴۰ میلیون ریال تسهیلات از سوی کمیته امداد پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه از ۲۱۹ طرح اشتغال بهره برداری شده، ۱۶۶ طرح در زمینه خدمات شهری و روستایی می باشد؛ گفت: از مجموع این طرح ها ۳۳ طرح  در زمینه قالیبافی، ۱۵ طرح دامپروری، ۳ طرح در زمینه کشاورزی و ۲ طرح زنبورداری می باشد.

بیگ زاده با اظهار اینکه توانمند سازی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و خروج آنها از گردونه حمایتی از سیاست های این نهاد خدمت رسان است، بیان کرد: با اجرای طرح‌های فوق، برای ۲۱۹ نفر بصورت مستقیم و برای ۹۵ نفر بصورت غیر مستقیم زمینه اشتغال فراهم شده است،

رئیس کمیته امداد منطقه دو ارومیه هچنین اظهار کرد: در یازده ماه سال جاری برای ۵۶ نفر با بیش از ۷۰۰ میلیون ریال اعتبار کاریابی انجام شده است.

بیگ زاده در ادامه به ارائه آموزش های فنی و مهارت آموزی به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد نیز اشاره کرد و گفت: در سال جاری تا کنون برای ۳۵۷ نفر با ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده، خدمات مهارت های فنی و حرفه ای ارائه شده است.

اشتغال فنی و حرفه ای کشاورزی کمیته امداد گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر