کد خبر: 1041933 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

مدیر شهرسازی شهرداری منطقه پنج ارومیه گفت: اتمام پروژه های نیمه کاره باید در اولویت اقدامات شهرداری ارومیه قرار گیرد.

وحید بهرامی در گفت وگو با ایلنا، با اشاره به اینکه شهرداری ارومیه نباید قبل از اتمام پروژه های نیمه کاره اقدام به شروع پروژه جدید کند، گفت: اتمام پروژه های نیمه کاره باید در اولویت اقدامات شهرداری ارومیه قرار گیرد.

وی پروژه تله کابین ارومیه را یک پروژه فاخر شکست خورده عنوان کرد و گفت: متاسفانه بعد از خروج پیمانکار از این پروژه شهرداری نتوانست پروژه تله کابین ارومیه که طولانی ترین تله کابین خاورمیانه بود را به سرانجام برساند.

بهرامی ادامه داد: شهرداری ارومیه با استفاده از ظرفیت های گردشگری این شهر می‌تواند برای خود در آمد پایدار ایجاد کند.

وی افزود: دریاچه ارومیه، رودخانه شهر چایی، منطقه گردشگری سیلوانا و‌ دره شهدا از جمله ظرفیت‌های گردشگری شهر ارومیه به شمار می روند که متاسفانه از این ظرفیت ها به درستی استفاده نشده است.

مدیر شهر سازی شهرداری منطقه پنج ارومیه به احیای بافت تاریخی شهر ارومیه اشاره کرد و گفت: بافت تاریخی هر شهر هویت و شناسنامه آن شهر محسوب می شود از این‌رو شهرداری ارومیه با انعقاد تفاهمنامه ای با میراث فرهنگی در صدد احیا بافت تاریخی ارومیه بر آمده است.

بهرامی جداره سازی بافت تاریخی خیابان امام خمینی ارومیه را یکی از همکاری های مابین شهرداری و میراث عنوان کرد و گفت: با اجرای این طرح مناظر زیبای تاریخی خانه ها و مغازه های این قسمت شهر احیا شده که در جذب گردشگر موثر واقع شده است.

گردشگری شهرداری ارومیه شهر سازی بافت تاریخی ارومیه‌
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر