کد خبر: 1041457 A

رئیس پلیس فتای استان خبر داد:

رئیس پلیس فتای استان آذربایجان‌غربی گفت: افرادی که بواسطه ارسال پیامک‌های تمدید آگهی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کردند، به دست قانون سپرده شدند.

به گزارش ایلنا، سرهنگ اکبر نصرتی رئیس پلیس فتای استان آذربایجان‌غربی در تشریح این خبر گفت: با وصول مرجوعات متعدد قضایی به این پلیس مبنی بر برداشت غیر مجاز از حساب شهروندان، موضوع بصورت ویژه در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

وی ادامه داد: با بررسی‌های کارشناسی صورت گرفته مشخص شد که به افراد بزه دیده پیامکی جعلی منتسب به سایت دیوار با مضمون اتمام مدت زمان آگهی و درخواست تمدید آن ارسال شده بود.

این مقام مسئول بیان داشت : در این کلاهبرداری در قبال تمدید آگهی، پس از درخواست مبلغ ناچیز، کاربران جهت پرداخت وجه به لینک‌های جعلی پرداخت هدایت شده و اطلاعات حساب‌های بانکی آنان از این طریق به سرقت برده می‌رفت.

سرهنگ نصرتی ادامه داد: با اقدامات پلیسی، در این راستا دو نفر شناسایی و در تحقیقات و بررسی‌های بعمل آمده مشخص شده اطلاعات تعداد بیش از ۳ هزار کارت بانکی به سرقت رفته است.

وی با بیان اینکه آن سوی پیامک‌های تمدید آگهی کلاهبرداری و هدایت به صفحات فیشینگ است، خاطر نشان کرد: شهروندان در صورت دریافت چنین پیامک‌هایی به آن پاسخی نداده و توجه داشته باشند که هرگز پیامکی از طرف سایت دیوار جهت تمدید آگهی ارسال نمی‌شود.

کلاهبرداری پلیس فتا اذربایجان غربی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر