کد خبر: 1041435 A

معزز به ایلنا خبر داد:

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر آذربایجان‌غربی گفت: عیدی چهار هزار و ۵۲ نفر از مستمری‌بگیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر این استان واریز شد.

یونس معزز در گفت و گو با ایلنا، اظهار داشت: در حال حاضر در صندوق بیمه اجتماعی آذربایجان غربی چهار هزار و ۵۲ مستمری بگیر وجود دارد که از این تعداد یک هزار و ۴۷۸ نفر مستمری بگیر بازنشسته، ۱۸۴ نفر مستمری بگیر از کارافتاده و ۲ هزار و ۳۹۰ نفر مستمری بگیر بازمانده است.

وی افزود: مبلغ عیدی مستمری بگیران برای افرادی که بیش از ۶ ماه از زمان دریافت مستمری آنان می‌گذرد، ۵۵۰ هزارتومان و برای افرادی که کمتر از ۶ ماه مستمری دریافت می کنند ۲۷۵ هزارتومان است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر آذربایجان‌غربی گفت: ۱۰۲ کارگزاری فعال بیمه‌ای در سطح استان فعال است و هر فرد می‌تواند با مراجعه به این دفاتر با پرداخت مبلغ موردنظر خود را بیمه کند.

معزز افزود: روستاییان مشمول این بیمه ساکن در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر با پرداخت ۱۵ سال حق بیمه و در سن بعد از ۶۵ سالگی، بازنشسته شده و هر ماه مستمری می‌گیرند.

وی با بیان اینکه همه اقشار جامعه نیازمند بیمه اجتماعی هستند، اضافه کرد: اقشار آسیب‌پذیری چون روستاییان و کشاورزان از اولویت و ضرورت بیشتری برای زیرپوشش قرار گرفتن بیمه برخوردار هستند.

آذربایجان غربی عیدی بیمه عشایر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر