کد خبر: 1039245 A

از ابتدای اسفند ماه سالجاری؛

مدیر درمان تامین اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: از ابتدای اسفندماه صدور دفترچه تامین اجتماعی لغو می‌شود و خدمات به بیمه شدگان از طریق شماره کدملی انجام می‌گیرد.

به گزارش ایلنا، صادق اسماعیل‌زاده در گفت وگو با خبرنگاران بیان کرد: از ابتدای اسفند ماه سالجاری چاپ دفترچه های بیمه ای حذف و پذیرش در مراکز درمان استان و نسخه پیچی از طریق کد ملی افراد صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه از ابتدای اسفند ماه سال‌جاری پزشکان موظف به   نسخه پیچی الکترونیکی هستند،گفت: اگر برخی مراکز درمانی  به سیستم الکترونیک مجهز نشده باشند،پزشکان می‌توانند با سربرگ خود نسخه صادر کرده خدمات لازم را به بیمه شده ارائه دهند.

به گفته اسماعیل زاده، این طرح مزایای بسیاری من جمله صرفه‌جویی در مصرف کاغذ، جلوگیری از فساد و قاچاق دارو و همچنین جلوگیری از تجویز نسخه‌های اشتباه، کاهش خطاهای پزشکی و دسترسی به سوابق بیماران  دارد.

مدیر درمان تامین اجتماعی آذربایجان‌غربی عدالت در دسترسی به خدمات درمان در سطح کشور را یکی از اقدامات ارزنده این سازمان بیان کرد و گفت:در همین راستا بیمه شدگان تامین اجتماعی در شهرهای فاقد مراکز درمانی تامین اجتماعی می‌توانند در سایر بیمارستان ها پذیرش شوند و این امر برای بیمه شدگان بالای ۶۵سال در تمامی مراکز امکان پذیر است.

اسماعیل زاده افزود: سامانه ۱۴۲۰ به صورت تلفنی و کد موبایلی آماده اعلام اعتبار دفترچه‌های این بیمه بوده و بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی نیازی به تمدید دفترچه درمان خود ندارند.

وی افزود: بیمه شدگان می‌توانند از طریق اپلیکیشن موبایلی، استفاده از نسخه وبو همچنین کد دستوری ۱۴۲۰ از اعتبار دفترچه‌های بیمه‌ای خود مطلع شوند.

اسماعیل زاده با اشاره به خدمات سامانه غیرحضوری تامین اجتماعی، اظهار داشت: با هدف تسریع و سهولت در امر خدمت رسانی و همچنین جلب رضایت حداکثری مردم، سایت خدمات الکترونیک این سازمان راه‌اندازی شده و خدمت به صورت غیرحضوری به متقاضیان عرضه می‌شود.

مدیر درمان تامین اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: خدمات سابقه‌ای دفترچه‌های تأمین اجتماعی، حمایت‌های کوتاه مدت، بازرسی و بخشی از خدمات ثبت نام کارفرمایان و بیمه شدگان از طریق این سامانه امکان پذیر است.

اسمعیل‌زاده ادامه داد: همچنین خدمات ارسال لیست حق بیمه، مطالبه‌های کارگاهی، مستمری و چندین خدمات مرتبط با تأمین اجتماعی در این سایت قابل دریافت است.

وی اضافه کرد: متقاضیان می‌توانند در همه ساعات شبانه روز با مراجعه به سایت الکترونیکی https:// eservices.tamin.ir از خدمات غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی بهره‌مند شوند.

وی خاطر نشان کرد: اپلیکیشن /mytamin/ قابل دریافت از سایت سازمان تامین اجتماعی بوه و به صورت شبانه‌روزی آماده خدمات‌رسانی است.

آذربایجان غربی نامین اجتماعی حذف دفترچه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر