کد خبر: 1038561 A

با هدف مستندسازی فعالیت اهالی رسانه؛

رئیس کارگروه اطلاع رسانی قرارگاه دانشگاهی مبارزه با کرونا آذربایجان غربی از برگزاری جشنواره تولیدات رسانه‌ای کرونا ویژه خبرنگاران و عکاسان خبری استان خبر داد.

به گزارش ایلنا، "علی احمد آقاپور" درباره جشنواره تولیدات رسانه ای کرونا گفت: به منظور مستندسازی فعالیت خبرنگاران و عکاسان خبری استان در ایام کرونا، جشنواره رسانه ای با عنوان " کرونا و راویان سلامت" برگزار می شود.

وی درباره اهداف این جشنواره بیان کرد: از جمله اهداف جشنواره کرونا و راویان سلامت می‌توان مستندسازی همه گیری کرونا، ثبت همراهی و همدلی مردم برای رفع این بحران، انتقال تجربیات و مدیریت دانش به عنوان سندی برای آیندگان و همچنین ثبت تلاش های ارزشمند مدافعان سلامت نام برد.

رئیس کارگروه اطلاع رسانی قرارگاه دانشگاهی مبارزه با کرونا درباره قالب های این جشنواره ابراز کرد: جشنواره رسانه ای کرونا و راویان سلامت در حوزه های مطبوعاتی، خبرگزاری، پایگاه ‌های خبری و تحلیلی در محور های تیتر، خبر، یادداشت، گزارش، گفت و گو، عکس، فیلم کوتاه، اینفوگرافی و پوستر آثار می‌پذیرد.

آقاپور درباره موضوعات جشنواره افزود: موضوعات جشنواره شامل "کرونا و مدافعان سلامت" ،  "کرونا ، فناوری و نوآوری" ، "کرونا ، دانشجو و دانشگاه" ، "کرونا و تحریم های ظالمانه" ،"کرونا و خانواده مدافعان سلامت" ، "طرح شهید حاج قاسم سلیمانی" ، "کرونا و  هر خانه یک پایگاه سلامت" ، "کرونا و همدلی مومنانه" ، "در خانه بمانیم" ، "شهدای مدافع سلامت" ، "من ماسک می زنم" ، "کرونا و دورکاری" ، "کرونا و فضای مجازی" می باشد.

وی درباره آخرین مهلت ارسال آثار بیان کرد:  آخرین مهلت ارسال آثار تا تاریخ 30 بهمن 1399 است که پس از آن آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره توسط هیات داوران مورد ارزیابی قرارگرفته و به نفرات برتر هدایای نفیسی اهدا خواهد شد. شرکت کنندگان می توانند برای کسب هر گونه اطلاعات با دبیرخانه جشنواره به شماره تماس 31937347 -044 تماس بگیرند. آیین پایانی جشنواره و معرفی برگزیدگان متعاقبا اعلام می‌شود.

به گفته آقاپور، آثار برتر در مجموعه ای با نام " کرونا و راویان سلامت" چاپ و منتشر خواهد شد.

به گزارش ایلنا،فعالان رسانه ای آذربایجان‌غربی که در زمینه کرونا آثار فاخری تولید کرده‌اند، برای شرکت در این رویداد می‌توانند آثار خود را به همراه مشخصات فردی به آدرس پست الکترونیکی  coronaumsu@gmail.com   ارسال کنند.

• شرکت کنندگان بخش عکس می توانند حداکثر تعداد 3 تک عکس به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

• عکس ها و فیلم‌های ارسالی با ذکر مشخصات؛ نام و نام خانوادگی عکاس و فیلمساز / کد ملی / نام شهر/ نام رسانه/ مکان سوژه عکس و فیلم/ به آدرس @coronaumsu99   در شبکه اجتماعی تلگرام ارسال شود.

• فیلم های ارسالی در قالب مستند کوتاه، موبایلی، تیزر با کیفیت HD و HD FULL باشد.

• فیلم هایی که از لحاظ فنی و کیفی فاقد استانداردهای لازم باشند از جشنواره حذف می‌شوند.

• ویرایش عکس در حد اصلاح نور و رنگ و کراپ تا آنجایی مجاز است که به اصالت عکس خدشه ای وارد نکند.

•دبیرخانه از پذیرش عکس‌های فتومونتاژ، کولاژ، پانوراما و HDR معذور است.

•از نظر برگزار کننده،  ارسال کننده عکس و فیلم مالک اثر شناخته می‌شود.  هرگونه مسئولیت ناشی از آن و پاسخگویی به پیامدهای حقوقی ناشی از آن با ارسال کننده اثر خواهد بود.

• برگزارکننده حق استفاده از عکس و فیلم های پذیرفته شده را برای چاپ و پخش در کتاب، بروشور و انتشارات و نشر در فضای مجازی و رسانه ها، با ذکر نام عکاس و فیلمساز برای خود محفوظ می‌دارد.

IMG_20210214_114417_674

آذربایجان غربی کرونا جشنواره رسانه ای کرونا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر