کد خبر: 1038273 A

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی گفت:مشمولانی که بالای ۵۰ سال سن دارند مشمول معافیت شده و می‌توانند با مراجعه به پلیس + ۱۰ نسبت به مراحل دریافت کارت معاف از خدمت اقدام کنند.

 سرهنگ سجاد قربان نژاد  در گفتگو با ایلنا، اظهار داشت : سامانه گویا ۰۹۶۴۸۰ و تلفن ارتباطی ۱۱۰۲۰۶۰۱۰ ، پایگاه فرهنگی سرباز و اپلیکشن آموزش همگانی راههای ارتباطی مردم با معاونت وظیفه عمومی است.

وی از  تغییر شیوه اعزام در سال ۹۹ خبر داد و گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و غربالگری ۱۶ ساعته در محل بهداری با رعایت فاصله گذاری اجتماعی در اتوبوس و گندزدایی کامل اعزام صورت می‌گیرد.

قربان نژاد افزود: در راستای تکریم و کاهش مراجعات به مرکز استان از ماه گذشته اعزام سربازان در ۳ نقطه ارومیه ، خوی و میاندوآب انجام می گیرد.

وی همچنین به ماه‌های خدمت سربازان در مناطق مختلف اشاره کرد و افزود:کارکنان وظیفه بومی در مناطق عادی ۲۴ ماه ، غیر درگیر ۲۱ ماه و درگیر ۱۷ ماه خدمت سربازی را انجام خواهند داد.

به گفته وی مدت خدمت مشمولان و امریه ها در دستگاه های اجرایی ۲۴ماه است‌.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی از اعمال تخفیف برای سربازان فراری خبر داد و گفت: سربازانی که در طول خدمت ابراز وفاداری کرده باشند مورد رضایت و تایید یگان قرار گیرند مشمول تخفیف می شوند.

قربان نژاد همچنین از محرومیت مشمولان غایب از فرصت های شغلی خبر داد و گفت: مشمولان غایب نمی توانند پروانه کسب بگیرند و ‌محرومیت در فعالیت های اجتماعی عمومی و دولتی را دارند.

قربان نژاد با هشدار به افرادیکه سربازان غایب را به کار  می‌گیرند گفت: این افراد مشمول مجازات های قانونی ، پرداخت هزینه و جریمه خواهند شد که هزینه به کارگیری  هر سرباز غایب ۱۶ میلیون تومان است.

به گفته قربان نژاد مشمولانی که بالای ۵۰ سال سن دارند مشمول معافیت شده و می توانند با مراجعه به پلیس + ۱۰ نسبت به مراحل دریافت کارت معاف از خدمت اقدام کنند.

 

سربازی اذربایجان غربی سرباز فراری اعزام خدمت معاف از خدمت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر