کد خبر: 1037985 A

مدیرکل آموزش و پرورش استان:

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: بیش از ۶ هزار دانش آموز در استان باز مانده از تحصیل هستند.

مهین منافی در گفت وگو با ایلنا، درباره وضعیت این استان در بحث دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سال جاری اظهارکرد: بر اساس آمار ثبت نام سال تحصیلی ۱۴۰۰-۹۹، تعداد ۱۰ هزار و ۵۵ نفر در استان آذربایجان‌غربی به علل مختلف از تحصیل بازمانده‌اند که از این تعداد ۴هزار و ۳۷۱ نفر به فرآیند آموزش بازگردانده شده‌اند.

وی درباره تاثیر شرایط کرونایی، آموزش مجازی و بسته بودن مدارس در افزایش جمعیت بازماندگان و تارکان تحصیل گفت: شیوع ویروس کرونا، شرایط ویژه‌ای را برای آموزش و پرورش به وجود آورده و مسئولیت این نهاد را سنگین‌تر کرده است به ویژه که تعطیلی مدارس، احتمال ترک تحصیل برخی از دانش آموزان را بیشتر کرده است.

منافی ادامه داد: با این وجود، تعلیم و تربیت، امر تعطیل برداری نیست و در ایام شیوع ویروس کرونا، آموزش و پرورش با روشهای مختلف اعم از یستر فضای مجازی و ارائه محتواهای آموزشی ضمن توجه به کیفیت آموزشی، سلامتی دانش آموزان و دبیران را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مورد توجه قرار می دهد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی در پاسخ به این پرسش که چه تعداد از دانش آموزان استان به موبایل و تبلت دسترسی ندارند؟ متذکر شد: از مجموع ۶۲۵ هزار و ۵۵۰ نفر از کل دانش آموزان استان ۵۲۴ هزار و۲۶۱ نفر در شبکه شاد هستند یعنی ۸۳ درصد و از کل دانش آموزان موجود در شبکه شاد تعداد ۴۷۴هزار و۶۷۴دانش آموزان آنلاین هستند که ۹۰ درصد را شامل می شود.

وی افزود: بیش از ۱۶ درصد از دانش آموزان استان دسترسی به شاد ندارند و با روش‌های دیگر از آموزش‌ها بهره مند می‌شوند.

به گفته منافی ۸۳ درصد دانش آموزان و ۹۵ درصد معلمان به ابزارهای آموزش مجازی دسترسی دارند.

منافی تصریح کرد: در یک هزار و ۱۰۰ روستا که تعداد دانش آموزان کمتری بین پنج تا ۱۰ نفر دارند آموزش حضوری برقرار است و حدود ۲۰۰ مدرسه متوسطه اول و دوم که در حالت سفید و آبی هستند از آموزش حضوری برخوردار هستند.

به گفته منافی ۱۶۹ هزار و ۷۸۹  دانش آموزان در استان از آموزش حضوری بهره مند هستند.

اذربایجان غربی بازمانده از تحصیل برنامه شاد اموزش مجازی اموزش پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر