کد خبر: 1037959 A

نائب رئیس مجلس مطرح کرد:

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه با وجود تخصیص اعتبار، اقدامات مناسبی برای تکمیل پروژه قطعه سوم ازاد راه ارومیه - تبریز انجام نشده است.

به گزارش ایلنا، نیکزاد صبح امروز  ۲۵ بهمن در حاشیه سفر به ارومیه و بازدید از قطعه سوم بزرگراه راه ارومیه - تبریز گفت: باتوجه به هماهنگی هایی که با معاون وزیر راه وشهرسازی انجام شده در تلاشیم در اسرع وقت سرمایه گذاری برای اتمام پروژه پیدا کنیم تا با مشخص شدن سرمایه گذار جدید، این پروژه از حالت سکون و راکد خارج شود.

وی با اشاره به اینکه قطعه سوم آزادراه ارومیه _ تبریز ۱۳ کیلومتر دارد، تصریح کرد: متاسفانه با وجود تخصیص اعتبار، اقدامات مناسبی برای تکمیل پروژه انجام نشده است.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در پروژه‌های همچون ساخت بزرگراه، برگشت اصل سرمایه و سود تضمین شده است، یادآور شد: اگر کارهای تامین و عقد قرار داد با سرمایه گذار حل شود و کارهای عمرانی در دو بخش انجام گیرد، پیش بینی می شود پروژه تا یکسال آینده به اتمام برسد.

وحید جلال زاده نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی نیز افزود: باتوجه به مذاکراتی که با یک  سرمایه گذار برای تکمیل پروژه طی جلساتی انجام شده پیگیر راهکارهایی برای سرعت بخشیدن به تکمیل این پروژه هستیم.

وی با اشاره به اینکه قطعه سوم این آزادراه به طول ۱۹ کیلومتراز ساحل شرقی دریاچه ارومیه تا سه راهی جزیره اسلامی است، تصریح کرد: این قطعه با هدف کاهش مسافت از ۲۹ کیلومتر به ۱۹ کیلومتر با احداث تونل در دست انجام است.

جلال زاده یاد آورشد: کاهش بیش از ۱۰ کیلومتری فاصله بین ۲ شهر ارومیه و تبریز، تسهیل حمل ونقل، رشد و شکوفایی اقتصادی و توسعه صنعت گردشگری از اهداف این پروژه است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: باتوجه به اینکه ۴۰ کیلومتر از این آزاد راه در محدوده آذربایجان غربی قرار دارد این سفر درجهت پیگیری مشکلات و تاخیر در اتمام پروژه انجام شده است.

اذربایجان غربی نایب رییس مجلس شورای اسلامی ازادراه ارومبه_تبریز جلالزاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر