کد خبر: 1037360 A

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان‌غربی از بهره برداری ۴۱۲ کلاس درس در قالب ۷۰ مدرسه در ایام الله دهه فجر امسال در شهرستان های مختلف استان خبر داد.

به گزارش ایلنا،سپیده طیب قاسمی  گفت:۴۱۲ کلاس درس در قالب ۷۰ مدرسه در ایام الله دهه فجر امسال در شهرستان های مختلف استان به بهره برداری رسید.

وی افزود:امسال حدود ۶۰۲ کلاس درس برای احداث در استان در نظر گرفته شده که از این تعداد ۱۹۰ کلاس در مهرماه و ۴۱۲ کلاس درس نیز در ایام دهه فجر به بهره برداری رسید.

وی افزود: برای ساخت این تعداد کلاس درس آماده حدود یک‌هزار میلیاردریال هزینه شده که از محل اعتبارات ملی و استانی بوده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان‌غربی گفت: طی سال گذشته، ۴۷۶ کلاس ساخته و تحویل آموزش و پرورش استان شده است.

 

وی با اشاره به وجود ۴۱۹ کلاس و ۳۸۴ مدرسه کانکسی در استان گفت: برچیدن مدارس  کانکسی با جمعیت بالای ۲۰ نفر در اولویت کارهای نوسازی استان است.

طیب قاسمی ادامه داد: در مجموع در دولت دوازدهم ۲ هزار و ۱۱ کلاس درس با اعتبار ۲ هزار و ۲۴۴ میلیاردریال در استان احداث شده است.

 

 

به گزارش ایلنا،آذربایجان غربی با دارا بودن ۶۲۵ هزار دانش آموز و پنج هزار مدرسه در قالب ۱۷ هزار کلاس فیزیکی از استان‌هایی به شمار می رود که دارای کمترین سرانه فضای آموزشی در کشور بوده و نیاز به نوسازی مدارس در کنار احداث فضاهای آموزشی جدید به میزان بسیار زیادی در آن احساس می شود.

 

آذربایجان غربی نوسازی مدارس مدارس کانکسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر