کد خبر: 1036300 A

سرپرست مخابرات آذربایجان غربی از ارتقای ۱۲۰ سایت تلفن همراه روستایی در آذربایجان غربی طی ماه‌های گذشته به تکنولوژی نسل سه و چهار خبرداد.

به گزارش ایلنا،چنگیز نوری در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به نیاز روز افزون مردم به سرویس‌های مخابراتی و استفاده از برنامه‌های آموزشی در ایام کرونا و بهره‌مندی هر چه بیشتر مشتریان از خدمات مخابراتی نسبت به استفاده از تکنولوژی روز و مدرن اقدام شد چه است.

 نوری افزود: در این راستا و به منظور افزایش کیفیت خدمات و بهره مندی مشترکان روستایی از اینترنت در شبکه شاد طی ۱۰ ماه گذشته امسال تعداد ۱۲۰ ایستگاه تلفن همراه روستایی به تکنولوژی نسل سوم یا چهارم ارتقا پیدا کرده است.

نوری به واگذاری ۱۵ هزار خط شماره ثابت توسط شرکت مخابرات آذربایجان غربی طی ۱۰ ماهه نخست سال جاری اشاره کرد و گفت: تعداد مشترکان تلفن ثابت استان امسال با این افزایش به ۹۲۳ هزار مشترک رسیده است.

سرپرست مخابرات آذربایجان غربی همچنین گفت: امسال ۴۳ سایت جدید در نقاط شهری روستایی و جاده ای استان  به منظور ارائه مطلوب سرویس نسل چهارم ایجاد شده است.

وی افزود: در بخش دیتای باندپهن نیز ۴۸ هزار مشترک جدید به مشترکان استان افزوده شده و تعداد مشترکان باند پهن استان به ۲۴۲ هزار مشترک رسیده است.

نوری به واگذاری ۳میلیون و ۷۰۰هزار سیم کارت همراه اول در استان اشاره کرد و گفت: از این تعداد سه میلیون و ۶۰۰ هزار مشترک از سرویس های همراه اول استفاده می کنند.

سرپرست مخابرات آذربایجان غربی افزود: امسال بیش از ۹۰۰ پروژه کوچک و برنز با اعتباری بالغ بر ۱۶۰ میلیارد تومان در سطح استان به اجرا در امده، که ۳۰۲ پروژه آن در روستاها و مابقی در شهرها عملیاتی شده است.

به گفته نوری جاده های استان از پوشش ۱۰۰ درصدی و جاده های ریلی از پوشش ۸۸ درصدی همراه اول  برخوردار هستند.

نوری در خاتمه با اشاره به شیوع ویروس کرونا و اعمال برخی محدودیت ها،تصریح کرد:با توجه به تلاش شبانه‌روزی صورت گرفته در خصوص پوشش مناسب مخابراتی به طور حجم در آینده نزدیک نیز تعداد بیشتری از روستاییان استان از امکانات لازم بهره مند خواهد شد.

 

آذربایجان غربی پوشش تلفن همراه جاده مخابرات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر