کد خبر: 1035136 A

مجتمع آبرسانی روستاهای قیز قلعه و یاریم فیه از توابع شهرستان خوی افتتاح شد.

به گزارش ایلنا, مراسم افتتاح مجتمع آبرسانی روستاهای قیز قلعه و یاریم قیه با حضور نماینده مردم شهرستان‌های خوی و فیرورق در مجلس ، فرماندار خوی و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان غربی و جمعی از مسئولان محلی برگزار شد.

در ابتدای این مراسم یدالله سلطانی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوی به تشریح پروژه پرداخت و گفت: پروژه تأمین آب شرب مجتمع روستاهای قیزقعله و یاریم قیه در دو فاز و با اعتبار ۱۷ میلیارد و ۷۷۷میلیون ریال آغاز شد.

سلطانی افزود :عملیات اجرایی فاز اول از سال ۹۰ آغاز و سال ۹۱ به اتمام رسید .در این فاز اجرای شبکه توزیع آب به طول ۱۳ کیلومتر اجرای خط انتقال آب به طول ۵۰۰ متر ، استاندارد سازی و انشعابات آب به تعداد ۳۰۰ فقره و بهسازی مخزن ذخیره ۲۰۰ متر مکعبی با اعتبار ۷ میلیارد و ۲۹ میلیون ریال انجام گرفت .

وی همچنین به عملیات اجرائی  فاز دوم  که از سال ۹۶ شروع و در سال ۹۹ به اتمام رسیده اشاره کرد و گفت: اعتبار مصوب این فاز ۴ میلیارد و ۹۱۱ میلیون ریال بود که شامل  حفر یک حلقه چاه ،  احداث یک باب ایستگاه سرچاهی با کانکس ، نیرو رسانی یک کیلومتری ،اجرای خط انتقال آب ۵/۳کیلومتر از مهمترین عملیات این فاز است.

پی خاطر نشان کرد: همچنین از سوی بنیاد علوی مبلغ ۵ میلیارد ریال برای تکمیل و افتتاح این پروژه تخصیص یافته است.

سلطانی با اشاره به  اجرای این پروژه و ایجاد زیر ساخت‌های مناسب در روستاها بویژه روستاهای فوق الذکر افزود : به دلیل نزدیک بودن این روستاها به مرکز شهرستان آبرسانی به این روستاها می تواند زمینه بازگشت روستاییان از شهر را فراهم سازد.

در ادامه این برنامه نجف زاده نماینده شهرستانهای خوی و چایپاره  با اشاره برخوداری ۶۶ درصد از مشترکان شهر خوی از شبکه فاضلاب, این مقدار را برای شهر خوی کافی ندانست و افزود : با پیگیری‌های انجام شده از طریق ماده ۵۶ و ماده ۲۳ اعتباراتی برای حوزه آب و فاضلاب شهرستان اخذ شده و بزودی تخصیص خواهد یافت.

وی یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی جوامع را توسعه یافتگی روستاها عنوان کرد و افزود : برای پیشرفت کشور باید میزان توسعه یافتگی روستاها افزایش یابد.

در پایان این مراسم، مجتمع آب رسانی روستاهای قیز قلعه و یاریم قیه افتتاح شد.

 

خوی افتتاح روستا اب و فاضلاب اذربایجان غربی ابرسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر