کد خبر: 1034565 A

رئیس نظام مهندسی ساختمان خوی از رشد ۶۵ درصدی پرونده های کنترل و نظارت نظام مهندسی در خوی خبر داد.

محمد بهجتی در گفت و گو با ایلنا بیان کرد: از آغاز سال تاکنون، تعداد ۹۲۰ پرونده جهت کنترل و ارجاع نظارت، وارد نظام مهندسی این شهرستان شده که نسبت به مشابه سال قبل، ۶۵ درصد رشد داشته است.

وی افزود: این تعداد پرونده در متراژ ۴۵۰ هزار مترمربع انجام گرفته که نشان از امنیت سرمایه گذاری بازار مسکن در خوی است.

به گفته وی تعداد شناسنامه های فنی و ملکی صادره در خوی، امسال حدود ۱۰۰ جلد است.

 وی با تشریح اِعمال مقررات مالی ساختمان، بیان کرد : با تلاش و زحمات همکاران در بخش طراحی و نظارت ، اعمال مقررات ملی ساختمانی در سال های اخیر به صورت چشمگیری افزایش یافته است ؛ بطوری که در سال گذشته رتبه برتر رعایت ملی ساختمان  در سطح استان  را کسب نموده و مورد تقدیر ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان غربی قرار گرفتیم .

وی با اشاره به پیگیری تخلفات ساختمانی و ساخت و ساز غیر مجازعنوان کرد: تخلف ساختمانی، معنی نقض قوانین و ضوابط شهرسازی، فنی ایمنی و بهداشتی در احداث ساختمانی است و ابهام در قوانین و مقررات ناظر بر ساخت و ساز از جمله علل تخلف  ساختمانی است.

وی ادامه داد: مبنای رسیدگی به تخلفات ساختمانی در محدوده قانونی و حریم مصوب ماده ۱۰۰ قانون شهرداری ها و تبصره های یازده گانه آن است. در این میان در صورت هرگونه مغایرت اجرا با نقشه های مصوب و پروانه ساختمانی مهندس ناظر ، مراتب را به اطلاع مرجع صدور پروانه ساختمانی اطلاع داده و شهرداری از ادامه عملیات ساختمانی تا رفع تخلفات موجود و یا طرح موضوع در کمسیون ماده ۱۰۰ ممانعت می نماید .

بهجتی افزود : هدف از صدورشناسنامه فنی و ملکی ، ارتقاء سطح کیفی عملیات ساختمان سازی و همچنین تضمین حقوق و برآورده شدن نیازهای خریداران است.

رییس نظام مهندسی ساختمان خوی ادامه داد: در سال های اخیر با توجه به تفاهم بین نظام مهندسی و شورای اسلامی شهر و شهرداری خوی، گام های موثر و موفق در نظام مند نمودن ساخت و سازها برداشته شده است.

خوی آذربایجان غربی نظام مهندسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر