کد خبر: 1034523 A

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان خبر داد:

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح آذربایجان غربی از اعمال تخفیف برای سربازان وظیفه فراری خبر داد و گفت: سربازانی که بعد از این اطلاع رسانی و خبر تا پایان سال خود را معرفی کنند مشمول معافیت های قانونی خواهند شد.

به گزارش ایلنا، رضا صمیمی در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: مشکلات خانوادگی، اقتصادی و برخی از چالش های پیش رو باعث فرار سربازان از یگان های خدمتی خود شده است.

وی تصریح کرد: هر چند رسیدگی به پرونده های سربازان وظیفه فراری جزو کم اهمیت ترین موضوعات در پرونده های سازمان قضایی نیروهای مسلح است ولی به یک چالش در حوزه اجتماعی و قضایی تبدیل شده است.

صمیمی ادامه داد : نیروهای مسلح طرح های مختلف تشویقی در قالب های گوناگون برای بازگشت و مراجعه سربازان فراری در دستور کار دارند ولی با این حال متأسفانه برخی از سربازان فراری اقدامی برای حل مشکلات و مراجعه به یگان خدمتی خود ندارند. 

وی با تاکید بر اینکه سربازان بدنه اصلی نیروهای مسلح بوده و نقش مهمی در تقویت پایه های امنیت و آرامش در جامعه دارند، خاطرنشان کرد: کمبود سرباز در  کشور، مشکلات زیادی به همراه دارد.

صمیمی خاطر نشان کرد: سربازان فراری خود معرف در مرحله اول حائز شرایط قانونی معافیت از مجازات را شامل شده و ادامه خدمت خود را انجام می دهند و اگر شرایط قانونی جمع نشد از نهادهای دیگر درخواست تعلیق داده می شود  که از نظر قضایی ممانعتی ندارد.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح آذربایجان غربی بیان کرد : بلحاظ قضایی فرار از خدمت ساده و کم اهمیت است ولی آثار و تبعات منفی امنیتی و اجتماعی جبران ناپذیری دارد. 

وی بیان کرد : بر اساس قانون، دستگاه قضایی نیروهای مسلح در موضوع جرم دستگیری سربازان وظیفه فراری ناگزیر به حبس افراد می شوند و مشمول تخفیف در مجازات نخواهند شد.

صمیمی ادامه داد : ولی اگر سربازان فراری خودشان مراجعه و معرفی کنند از جهت قانونی دست قاضی برای اعمال تخفیف باز بوده و می تواند از جایگزین حبس که شامل جریمه نقدی ، اضافه خدمت ، خدمات عمومی و غیره می باشد،استفاده نماید. 

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه این مجموعه با تمام توان در صدد حل مشکلات قضایی سربازان وظیفه فراری می باشد، اذعان کرد : از همه سربازان وظیفه فراری درخواست داریم تا پایان سال خود را معرفی کنند تا مشمول تخفیف گردند. 

رضا صمیمی همچنین از اجرای طرح "بازگشت به سنگر" توسط ارتش با مشارکت سازمان قضایی نیروهای مسلح خبر داد و گفت : در این طرح تضمین حل مشکلات اداری و قضایی سربازان فراری پیش بینی شده است و سازمان برای حل مشکلات سربازان مصمم بوده و هر وظیفه ای که بر عهده دارد در جهت تسهیل خدمت گام بر داشته تا علاوه بر مشکلات قضایی مشکلات یگانی آنها نیز حل و فصل شود.

سازمان قضایی نیرو‌های مسلح اذربایجان غربی سربازان فراری اعمال تخفیف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر