کد خبر: 1034004 A

رئیس اتاق تعاون استان خبر داد:

رئیس اتاق تعاون آذربایجان‌غربی از اشتغال ۹۰ هزار و ۱۷ نفر در تعاونی های استان خبر داد.

به گزارش ایلنا باقر جلیلی، در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به فعالیت یک هزار و ۸۴۸ تعاونی در سطح استان گفت: ۹۰ هزار و ۱۷ نفر در این تعاونی ها مشغول به کار هستند.

وی افزود: از تعداد ۶ هزار و ۷۵۹ شرکت تعاونی به ثبت رسیده در استان یک هزار و ۸۴۸ تعاونی فعال و سه هزار و ۶۰۳ تعاونی غیرفعال هستند.

وی اضافه کرد:  یک هزار و ۳۰۸ تعاونی در آذربایجان‌غربی وضعیت مشخصی ندارند که در همین راستا کمیته تعاونی‌های مشکل دار جهت بررسی وضعیت آنان تشکیل شده است.

وی همچنین از آموزش پیله وران از بهمن ماه سال ۹۸خبر داد و گفت: در دو ماه پایانی سال ۹۸ بیش از ۹۷۶ نفر از پیله وران آموزش های لازم را  فرا گرفته اند.

رئیس اتاق بازرگانی آذربایجان غربی تصریح کرد: در سال جاری با برگزاری ۲۱۷ دوره آموزشی و ۴۶هزار و ۷۰۰نفر ساعت،  برای پنج هزار و ۸۴۸ نفر پیله ور دوره آموزشی برگزار شده است.

وی خاطر نشان کرد: در بین شهرستان های استان، شهرستان‌های پلدشت، سلماس و چالدران بیشترین دوره آموزشی برای پیله وران را برگزار کرده‌اند.

به گفته جلیلی، تا پایان سال جاری نیز برای هفت هزار نفر  دوره آموزشی پیله وری برگزار خواهد شد.

رئیس اتاق تعاون آذربایجان‌غربی در خاتمه با اشاره به تعطیلی برنامه ها و برگزاری نمایشگاه ها به دلیل شیوع ویروس کرونا گفت: با کاهش یافتن شیوع ویروس کرونا،  برای سال ۱۴۰۰ برگزاری نمایشگاه‌های داخلی و برون مرزی در دستور کار قرار دارد؛ که از مهمترین آنها میتوان به سه نمایشگاه داخلی و سه نمایشگاه خارجی در کشورهای جمهوری خودمختار نخجوان، عراق و جمهوری آذربایجان‌ و شهر قره باغ در آذربایجان  اشاره کرد.

تعاونی اذربایجان غربی پیله وری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر