کد خبر: 1032303 A

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی از اختصاص ۲۰۰میلیارد ریال برای اتمام مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب خوی خبرداد.

یدالله سلطانی در گفت و گو با ایلنا،ضمن تبریک دهه فجر انقلاب اسلامی گفت : تا پایان دی ماه امسال ۵هزار و ۲۶۳ فقره انشعاب آب و فاضلاب در این شهرستان واگذار شده که ۴۴ درصد آنها را انشعاب‌ فاضلاب ۵۶ درصد را انشعاب آب تشکیل می دهند.

وی افزود: از ابتدای سال تاپایان دی ماه سالجاری بیش از ۲ هزار و ۲۸۹ انشعاب فاضلاب و همچنین ۲ هزار و ۹۷۴ انشعاب آب واگذار شده است که تعداد ۸۷۳ فقره انشعاب آب واگذار شده مربوط به روستاهای شهرستان و تعداد ۲ هزار و ۱۰۱ فقره نیز در شهرها واگذار شده است .

مدیر عامل شرکت با اشاره به اصلاح و توسعه بیش از ۲۴  کیلومتر  از  شبکه های آب و فاضلاب در ۱۰ ماهه سال‌جاری عنوان کرد : از این مقدار بیش از ۱۲ کیلومتر مربوط به شبکه جمع آوری فاضلاب و مابقی نیز در حوزه شبکه آب‌رسانی است .

سلطانی با اشاره به اینکه طرح اجرای عملیات شبکه جمع آوری فاضلاب در نقاط مختلف شهر خوی در حال انجام است، اظهار کرد: با توجه به ضرورت مدیریت مصرف آب، طرح اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب در راستای تصفیه و استفاده مجدد در سطح شهر خوی در همین مدت بطول ۱۲ کیلومتر اجرا شد.

رئیس هیئت مدیره شرکت تامین آب سالم و بهداشتی و رعایت استاندارد را از مهترین وظیفه  شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی خواند و افزود:  از ابتدای سال تا پایان دی ماه امسال ۲۸ میلیون و ۱۷۲ هزار و ۲۴۶ متر مکعب آب شرب از ۱۵۶ منشا آب زیر زمینی در شهرستان خوی برای ۱۱۹ هزار و ۵۱۲ مشترک شهری و روستائی توزیع شده است.

وی در ادامه گفت : در راستای سالم‌سازی، حفظ محیط زیست شهری و افزایش بهداشت عمومی جامعه ۸ میلیون و ۹۸۹هزار و ۸۷۸ متر مکعب فاضلاب در ۱۰ ماهه سالجاری جمع‌آوری و تصفیه شده است. 

سلطانی ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب در حال حاضر را ۳۰ هزار متر مکعب در شبانه روز اعلام کرد و افزود: با راه اندازی مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب شهر خوی ظرفیت این تصفیه خانه به ۴۵ هزار متر مکعب در شبانه روز افزایش پیدا خواهد کرد.

مدیر عامل شرکت از تخصیص ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار  ویژه برای اتمام مراحل ساخت مدول سوم تصفیه‌خانه فاضلاب خبر داد و افزود : این مبلغ از محل ماده ۵۶ و از طریق بانک ملی  برای تکمیل نهایی پروژه تخصیص داده شد.

 

خوی آذربایجان غربی اب و فاضلاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر