کد خبر: 1031772 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

مدیر عامل شرکت گاز آذربایجان غربی با بیان اینکه ۵۲۰ روستای آذربایجان غربی در مرحله گازرسانی قرار دارند، گفت: تا سال ۱۴۰۱ گازرسانی این روستاها به اتمام می‌رسد.

علیرضا شیخی در گفت وگو با ایلنا، با بیان اینکه در حال حاضر نزدیک به ۱۳۰۰ روستای استان از گاز طبیعی برخوردار هستند، اظهار کرد: ۵۲۰ روستا نیز در مرحله گازرسانی هستند که تا سال ۱۴۰۱ به اتمام می رسد.

شیخی محل تامین اعتبارات پروژه های گاز روستایی از سال ۹۲ را غیر از بودجه دولتی دانست و گفت: با تدبیر وزیر نفت، اعتبار این پروژه ها از محل بند «ق» تبصره ۲ قانون بودجه برنامه پنجم تأمین می شود و هر ساله نیز ادامه دارد که این بند هم شامل اعتبارات حاصل از جایگزینی سوخت گاز با مایع است.

وی افزود: از سال ۹۸، مصوبه ای برای روستاهای مرزی استان انجام گرفت که موجب گازرسانی به ۹۰۰ روستای استان شده و منجر به تسریع در گازر سانی به این روستاها خواهد شد.

مدیر عامل شرکت گاز آذربایجان غربی ادامه داد: تاکنون بیش از ۳۰۰ مشترک گاز استان در طرح بهینه سازی موتور خانه ها ثبت نام کرده‌اند.

وی تعداد مجریان طرح بهینه سازی موتور خانه  ها را ۳۲۱نفربیان کرد و گفت: تاکنون قرارداد بهینه سازی ۱۵ موتور خانه منعقد شده و از این تعداد عملیات پنج مورد به اتمام رسیده و هزینه های سه مورد از آنها پرداخت شده است.

به گفته شیخی در مجموع ۱۷هزار و ۶۰۰ موتور خانه خانگی و تجاری در آذربایجان غربی وجود دارد و انتظار می رود، موتور خانه هایی که نسبت به متراژ واحد، پرمصرف هستند در این طرح ثبت نام کنند.

شیخی در مورد احتمال افت فشار گاز در استان گفت: با مصرف بهینه گاز طبیعی مشکلی در افت فشار نخواهیم داشت و جریان گاز طبیعی پایدار خواهد بود.

وی در رابطه با بدهی مشترکین استان گفت: بدهی مشترکین به شرکت گاز تحت تاثیر ویروس کرونا افزایش پیدا کرده و در حال حاضر  این رقم بیش از ۱۴۰ میلیارد تومان است.

گازرسانی روستاها اذربایجان غربی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر