کد خبر: 1031539 A

دهه فجر سال جاری صورت خواهد گرفت؛

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی از برگزاری ۱۸ عنوان برنامه در بستر مجازی توسط ستاد کارگروه کودکان و نوجوانان دهه فجر خبر داد.

 به گزارش ایلنا، جواد زاهدی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی، در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به‌ اینکه در دهه فجر سال جاری کلیه فعالیت‌های ستاد کارگروه کودکان و نوجوانان با محوریت فضای مجازی انجام خواهد شد، گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کمیته امداد، بهزیستی، آموزش و پرورش و صداوسیما عضو این کارگروه هستند.

وی با اشاره به اینکه در مجموع ۱۸ عنوان برنامه در دهه فجر سال جاری توسط این کارگروه برگزار خواهد شد، ادامه داد: درحال حاضر ۲۳ مرکز ثابت کانون در استان مشغول به فعالیت هستند که بیش از ۲۰۰ برنامه را طی دهه فجر سال جاری برگزار خواهند کرد.

زاهدی در رابطه با مهم‌ترین برنامه هایی که طی دهه فجر در این کارگروه برگزار خواهد شد، گفت: برگزاری ششمین همایش استانی کبوتر کوچه ما و خوانش شعرهای انقلابی توسط اعضای انجمن شعر ارومیه با عنوان آیه های آزادی از جمله مهم‌ترین برنامه‌های این کارگروه به شمار می‌رود.

وی افزود: برنامه لاله‌های جوان به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نیز از جمله مهم‌ترین برنامه‌های دهه فجر بوده که ۴۲ جمله زیبا توسط انجمن داستان تدوین خواهد شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی تصریح کرد: خوانش داستان‌های انقلابی، برنامه شعر با طعم آزادی در راستای معرفی شعرای انقلابی، برنامه الفبای انقلاب جهت معرفی ایام و وقایع انقلاب، برنامه فوتو رمان شامل عکس‌نوشته‌های انقلابی، ساخت کارت پستال با عنوان روز انقلاب و قصه‌گویی از ایام انقلاب از جمله دیگر برنامه‌های کارگروه کودکان و نوجوانان در دهه فجر است.

زاهدی برگزاری ششمین همایش استانی کبوتر کوچه ما و خوانش شعرهای انقلابی توسط اعضای انجمن شعر ارومیه با عنوان آیه های آزادی از جمله مهم‌ترین برنامه‌های این کارگروه عنوان کرد.

وی معرفی شخصیت‌های انقلابی توسط اعضا و مربیان، ساخت کتیبه با عنوان نمادهای انقلاب، برگزاری چهاردهمین کارگاه چاپ با عنوان نمادهای انقلابی و تهیه نمایش عروسکی کوتاه و نشر آن در فضای مجازی را از دیگر برنامه‌های کانون طی دهه فجر سال جاری برشمرد.

زاهدی ادامه داد: درحال حاضر فعالیت‌های فرهنگی، هنری، ادبی و علمی کانون در قالب انجمن‌ها صورت می‌پذیرد که جهت پایدارسازی اعضا بوده و هم‌اکنون ۶ انجمن در استان فعال هستند که شامل انجمن قصه گویی، شعر، داستان، هنرهای نمایشی، سرود و عکاسی است.

وی اظهار کرد: پیش از کرونا فعالیت‌های کانون ۴۲ عنوان بود که هم‌اکنون به ۶۲ فعالیت افزایش یافته و فاز اجرایی برگزاری کارگاه‌های تخصص در تابستان کلید خورد و امروز ۳۳ کلاس مجازی داریم که ۴۰۰ نفر را پوشش می‌دهند و رو به رشد است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان افزود: با شیوع کرونا در کشور، تولید محتوا در قالب برنامه‌های قابل دسترسی از طریق فضای مجازی افرایش یافت و تا به امروز بیش از ۴ هزار اثر ۱ دقیقه تا ۵ دقیقه‌ای تولید و در فضای مجازی در دسترس کودکان و اعضا قرار گرفته است.

آذربایجان غربی دهه فجر کانون پرورشی کودک و نوجوان آذربایجان غربی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر