کد خبر: 1030859 A

مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی گفت:طرح کارزار رسانه‌ای پیشگیری از اعتیاد زنان و کودکان در استان آغاز به کار کرد

به گزارش ایلنا، سعید فریور امروز در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: کارزار رسانه‌ای پیشگیری از مصرف ماده مخدر گل و حشیش از اول دی ماه آغاز شده و تا پایان بهمن نیز ادامه دارد.

مدیرکل بهزیستی استان افزود: این طرح برای اجرای طرح خط ملی مشاوره اعتیاد کارزارهای مختلفی به منظور آگاه‌سازی جامعه از مضرات اعتیاد اجرا می‌شود.

وی اضافه کرد: کارزار رسانه‌ای پیشگیری از اعتیاد زنان و کودکان با هدف آشناسازی جوانان و مردم با مضرات و عوارض شدید مصرف موادمخدر از طریق فیلم های و بسته‌های آموزشی اجرا می شود.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی ادامه داد: یکی از راهکارهای موثر در پیشگیری از اعتیاد آموزش‌های صحیح و اصولی و همچنین آگاه سازی از عوارض ناشی از مصرف مواد اعتیادآور است که این آموزش‌ها برای کودکان و نوجوانان باید بصورت غیرمستقیم و بیشتر از طریق بازی و آموزش مهارت‌های زندگی است.

فریور افزود: جوانان و نوجوان به‌عنوان بخشی از جامعه هستند که تولید و چرخه اقتصادی آینده در دست آن‌ها است لذا می‌طلبد در این زمینه بیشتر آگاه‌سازی شود.

مدیرکل بهزستی استان با اشاره به خط ملی مشاوره اعتیاد به شماره تلفن ۰۹۶۲۸افزود: این خط هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۲۱ شب آماده پاسخگوئی و مشاوره به افرادی است که درباره اعتیاد، داروها و نحوه استفاده از آن و نشانی نزدیک ترین مراکز درمانی ترک اعتیاد که دارای مجوز از سازمان بهزیستی و وزارت بهداشت هستند اطلاعات تخصصی دهند.

وی افزود: خانواده‌ها می‌توانند بدون پیش شماره با خط ملی اعتیاد (۰۹۶۲۸) تماس حاصل کنند و اطلاعات لازم را در زمینه شناخت رفتار صحیح با فرد معتاد در خانواده و ترغیب آن به ترک مواد اطلاعات کافی را دریافت کنند.

 

اعتیاد بهزیستی آذربایجان غربی کارزار رسانه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر