کد خبر: 1029602 A

گزارش میدانی ایلنا از تجمع امروز بازنشستگان تأمین اجتماعی آذربایجان‌غربی؛

بازنشستگان تامین اجتماعی خواهان اجرای کامل متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی با سایر صندوق‌های بازنشستگی و برداشتن تبعیض بین بازنشستگان هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پس از برآورده نشدن درخواست بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی مبنی بر اجرای کامل طرح متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران صبح امروز -6 بهمن ماه- بازنشستگان استان با برگزاری تجمعی مسالمت آمیز خواستار رسیدگی به خواسته‌هایشان شدند.

بازنشستگان علاوه بر درخواست مجدد اجرای کامل متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی با سایر صندوق‌های بازنشستگی، به مسئولان وزارت رفاه و سازمان تأمین اجتماعی نسبت به شرایط معیشتی و همچنین حقوق اعتراض کردند.

یکی از  کارگران بازنشسته تامین اجتماعی شهرستان ارومیه در گفت و گو با ایلنا، بیان کرد: متاسفانه توجهی به بازنشستگان تامین اجتماعی نمی‌شود و اگر اقدامات موثری انجام می‌شد، نیازی به برگزاری این تجمع نبود.

یکی دیگر از بازنشستگان حاضر در این تجمع نیز گفت: اعتراض ما به این است که چرا در حق ما بازنشستگان که بعد از ۳۰  سال کار و تلاش اکنون بازنشسته شده‌ایم، تبعیض می‌شود؟

او ادامه داد: در مقایسه با سایر بازنشستگان کشوری و لشکری و به ویژه بازنشستگان  داخل سازمان تامین اجتماعی، حق ما نادیده گرفته شده است.

او با انتقاد از محدود کردن دریافتی‌ها و بلوکه کردن سرمایه به حق بازنشستگان در سازمان، خاطرنشان کرد: اعتراض ما به انتفاع نزدیکان دولت از سازمان تامین اجتماعی است. ما بازنشستگان تامین اجتماعی در این مقطع زمانی که مشکلات اقتصادی و تورم بیش از اندازه وجود دارد و هزینه‌ها کفاف نمی‌کند، هیچ کمک، یاور و فریادرسی جز خداوند نداریم.

این بازنشسته  در ادامه گفت: نه دولت و نه سازمان ما را حمایت نمی‌کند، درحالی‌که یک عمر پول ما را گرفته‌اند و به‌جای اینکه در این ایام پیری به یاری ما برسند، سرمایه‌  ما در جاهای دیگری خرج می شود.

او در پایان تاکید کرد: ما بازنشستگان حاضر در تجمع امروز نمایندگان ۴۰هزار بازنشسته تأمین اجتماعی آذربایجان غربی هستیم سفره های ما روز بروز کوچکتر می‌شود و ما شرمنده خانواده خود هستیم.

 

تامین اجتماعی کارگران بازنشسته همسان سازی اذربایجان غربی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر