کد خبر: 1029199 A

با حضور فرماندار خوی برگزار شد؛

پوستر نخستین جشنواره ملی داستان‌نویسی "سماع قلم" با حضور فرماندار، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب، ریاست نهاد کتابخانه های عمومی و اهالی قلم و رسانه در خوی رونمایی شد.

به گزارش ایلنا، فرماندار خوی در آیین رونمایی از پوستر جشنواره سماع قلم گفت: خوی به لحاظ فرهنگی و تاریخی همواره در طول تاریخ سرآمد کشور و آذربایجان غربی بوده که باید این امر روز به روز تقویت شود.

حسین عباسی، وجود علمای برجسته و نویسندگان و اساتید برتر در سطح و بین المللی اهل خوی را از ویژگی‌های اساسی این شهرستان دانست و اظهار داشت: باید یاد، نام، اندیشه و قلم این شخصیت های بزرگوار را در یادها، اذهان نگه داشت.

وی با قدردانی از اقدام کنندگان جشنواره ملی "سماع قلم" افزود: اینگونه جشنواره های تخصصی که در حوزه آب و امور فرهنگی شهرستان و در سطح ملی برگزار می شود، همواره مورد تایید و حمایت دولت بوده و نقشی اساسی در اعتلای فرهنگی جامعه و نگاه توسعه محورانه دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوی نیز در این آیین بیان کرد: جشنواره ملی "سماع قلم" در سطح کشوری و ملی و با حضور چند نهاد دولتی و سازمان مردم نهاد خصوصی فعال در حوزه فرهنگ و کتاب برگزار می شود.

یداله سلطانی با اشاره به اهداف برگزاری این جشنواره ادبی اظهار داشت: کشف استعدادهای ادبی و قلمی، بالابردن نگرش مردمی در صرفه جویی آب از مسیر قلم و داستان نویسی و مشارکت دهی فعالان رسانه ای و فرهنگی و کتاب در توسعه نگاه ها به بحث صرفه جویی و اهمیت ویژه این عنصر حیات بخش از جمله اهداف برگزاری این جشنواره هستند.

به گزارش ایلنا، اولین جشنواره ادبی سماع قلم، توسط شرکت آب و فاضلاب، نهادکتابخانه‌های عمومی، ماهنامه سراسری ندای قلم و انجمن گسترش فرهنگ کتابخوانی شهرستان خوی در سطح ملی برگزار می شود.

خوی آب و فاضلاب جشنواره سماع
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر