کد خبر: 1027090 A

مدیرکل راهداری استان به ایلنا خبر داد:

مدیرکل راهداری ‌وحمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از باز بودن تمامی راه‌های استان و برقرار بودن تردد در آنها خبر داد.

ارسلان شکری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با بیان این خبر افزود: به رغم بارش‌های اخیر در استان تمام محورهای مواصلاتی استان به همت راهداران اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی باز و تردد کامل در آنها برقرار است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۷۰ کیلومتر برفروبی در محورهای استان توسط بیش از ۳۰ پرسنل راهداری و استفاده از ۱۶ دستگاه ماشین آلات و ۲۱۵ تن شن و ماسه انجام گرفته است.

وی افزود: از مهمترین محورهای استان که عملیات برفروبی در آنها انجام شده می توان به  محور سردشت - مهاباد ، مهاباد - بوکان ، پیرانشهر تمرچین، ارومیه - راژان، چالدران - شوط، چالدران - آواجق، نقده - پیرانشهر،  سردشت - پیرانشهر و نقده - ارومیه اشاره کرد، که البته برفروبی در برخی از محورها بصورت نمک پاشی و جلوگیری از یخ زدگی محور بوده است.

شکری اظهار داشت: براساس  اعلام راهداران در برخی محورها از جمله محور ارومیه - راژان کولاک شدید نیز گزارش شد که نزدیک به ۲۰ خودرو توسط راهداران در این محور از گرفتاری در برف و کولاک نجات یافته اند.

شکری افزود: راهداران با آمادگی کامل در محورهای مواصلاتی استان بصورت شبانه روزی حضور دارند و راهها را بر حسب اولویت راههای شریانی ، اصلی و روستایی  و میزان تردد بازگشایی می کنند.

 وی در خاتمه گفت: از مسافرین محترم  درخواست می شود قبل از انجام سفرهای خود ازطریق شماره تلفن۱۴۱ مرکز مدیریت راه‌های استان آخرین اخبار وضعیت راه‌ها و شرایط جوی را رصد کنند.

آذربایجان غربی بارش برف ارومیه تردد راهداری آذربایجان غربی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر