کد خبر: 1024045 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی دلیل قطعی چندین ساعته برق در بیشتر نقاط شهر ارومیه را عدم توازن بین مصرف کننده و تولید انرژی عنوان کرد.

اکبر حسن بگو در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به خاموشی‌های مکرر برق در استان اظهار داشت: با توجه به برودت هوا، و عدم توازن در مصرف برق و تولید انرژی، دلیل اصلی خاموشی های اخیر در استان است.

وی افزود: متاسفانه با محدودیتی که در سوخت نیروگاه ها وجود دارد مصرف از تولید فزونی پیدا کرده و اگر خاموشی اعمال نشود امکان خارج شدن نیروگاه ها از مدار وجود خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی تاکید کرد: اگر حداقل ۱۰ درصد در مصرف انرژی تعدیل صورت گیرد ضرورتی بر اعمال خاموشی نخواهد بود و با کاهش مصرف این خاموشی ها به پایان خواهد رسید.

وی ادامه داد: از لحاظ شبکه های توزیع و انتقال برق در آذربایجان غربی هیچ مشکلی وجود ندارد.

حسن بگلو با تاکید بر اینکه خاموشی‌های روز گذشته ارومیه و استان به صورت برنامه ریزی شده نبود، گفت: اگر رویه مصرف گاز و برق شهروندان بدین گونه ادامه داشته باشد و میزان تولید مشخص شود به اطلاع مردم می رسد که علت خاموشی به چه دلیل بوده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی تصریح کرد: مردم ثابت کردند پتانسیل مدیریت مصرف برق در استان وجود دارد و امیدواریم با مشارکت و همیاری مردم در مدیریت مصرف برق این خاموشی ها به اتمام برسد.

وی در خاتمه افزود: تلاش ما بر این است که خاموشی ها اطلاع رسانی شود تا قطعی برق برای مردم و خصوصا اصناف مشکل ساز نشود. همچنین پیگیر خاموشی‌های برق از شرکت توانیر هستیم.

آذربایجان غربی صرفه جویی ارومیه قطعی برق توزیع برق آذربایجان غربی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر