کد خبر: 1023712 A

جانشین فرمانده نیروی انتظامی:

جانشین ناجا با اشاره به اینکه ارتقای امنیت و آسایش مردم، خط قرمز نیروی انتظامی است و در این راستا با هر عامل اخلال برخورد قانونی می‌شود، گفت: با حاملان اسلحه و اراذل و اوباش با جدیت برخورد خواهیم کرد.

به گزارش ایلنا، سردار سرتیپ قاسم رضایی روز سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه استان‌های غربی کشور از جمله آذربایجان غربی، کردستان، ایلام و کرمانشاه مقصد قاچاق سلاح شکاری از آن سوی مرزها هستند، افزود: درصدد هستیم با همکاری نیروی انتظامی، مرزبانی و وزارت امور خارجه و استفاده از ظرفیت دیپلماتیک، از این امر جلوگیری کنیم.

وی اضافه کرد: مبارزه جدی با قاچاقچیان اسلحه یکی از مهمترین برنامه ها در این راستاست.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به وجود  بدعت نامناسب در برخی نقاط کشور  گفت: در این مناطق در مراسم عزاداری و عروسی از سلاح استفاده می کنند که باید جلوی این امر غیرقانونی گرفته شود.

سردار رضایی همچنین با اشاره به برخورد جدی با ایجاد کنندگان رعب و وحشت در کشور اظهار داشت: اراذل و اوباشی که بخواهند زمینه ایجاد ناامنی را فراهم کنند با دیوار مستحکم نیروی انتظامی روبرو می شوند.

وی با اشاره به اینکه اراذل و اوباش در صورت فرار یا تسلیم شدن به نیروی انتظامی، برای عمل به قانون در اختیار دستگاه قضا قرار می گیرند، بیان کرد: البته باید مجازات این افراد بازدارنده باشد تا دیگر کسی جرات نکند در جامعه شرارت کند.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی همچنین در رابطه با قاچاق کالا گفت: توجه به امنیت اقتصادی در کشور ضروری است و باید نیروی انتظامی و مرزبانی در گمرکات و پایانه ها مستقر شده و مسوولان نیز در این رابطه همکاری کنند تا جلو ورود کالای قاچاق گرفته شود.

وی اضافه کرد: کسانیکه کالای مصرفی مردم را غیرمجاز نگهداری کنند، رصد می شوند و با آنان برخورد جدی صورت می گیرد.

اراذل اذربایجان غربی اسلحه شکاری غیر مجاز جانشین ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر