کد خبر: 1022473 A

مرندی خبر داد:

سرپرست معاونت نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت،معدن و تجارت آذربایجان غربی از کشف ۲۸ تن انواع روغن نباتی احتکار شده در مرکز استان خبر داد.

به گزارش ایلنا، ایرج مرندی امروز در گفتگو با خبرنگاران بیان کرد: در روزهای اخیر در بازرسی از انبار کالاهای اساسی در مرکز استان بیش از ۲۸ تن انواغ روغن نباتی احتکار شده در دو انبار کشف و ضبط شد.

وی تصریح کرد: طی بازرسی از انبارهای کالاهای اساسی سطح شهرستان ارومیه ۱۹ تن انواع روغن نباتی مایع و جامد که در یکی از انبارها احتکار شده بود کشف و پس از تکمیل پرونده احتکار به ارزش بیش از ۲ میلیارد و ۲۷۲ میلیون ریال برای رسیدگی و صدور حکم نهایی به سازمان تعزیرات حکومتی ارجاع شد.

سرپرست معاونت نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اضافه کرد: همچنین مقدار ۹ هزار و ۶۴۰ کیلوگرم روغن نباتی به تعداد یک هزار و ۹۲۸حلب پنج کیلویی که در یک انبار دیگر احتکار شده بود کشف و پرونده احتکار به ارزش بیش از یک میلیارد و ۳۵۹ میلیون ریال تکمیل و به تعزیرات حکومتی ارجاع داده شد.

مرندی اضافه کرد: انبارهای سطح استان باید در سامانه جامع انبارها ثبت شوند و ورود و خروج کالاها نیز به موقع اعلام موجودی شود در غیر اینصورت کالاهای موجود در انبارها احتکار محسوب می‌شوند.

سرپرست معاونت نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: از ابتدای سال جاری ۱۲ فقره پرونده احتکار در ارومیه تشکیل شده است.

وی ارزش ریالی پرونده‌های تشکیل شده را بیش از ۲۳ میلیارد و ۵۲۸ میلیون ریال بیان کرد و افزود: اقلام احتکاری کشف شده انواع خودرو، سیمان، روغن موتور، روغن نباتی، لاستیک، آرد، برنج و شکر است.

آذربایجان غربی کشف ارومیه احتکار روغن نباتی انبار روغن نباتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر