کد خبر: 1022357 A

جلیلی نژاد به ایلنا خبر داد:

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌غربی از اجرای ۱۰۰ درصدی فاز اول پروژه توسعه فیبر نوری روستایی«تار» در استان خبر داد.

قاسم جلیلی نژاد در گفت وگو با ایلنا، از اجرای ۱۰۰ درصدی فاز اول پروژه فیبر نوری روستایی «تار»  خبر داد و گفت: اجرای این پروژه با هدف توسعه پهنای باند روستایی و حفظ یکپارچگی شبکه ملی اطلاعات در سه فاز اجرایی می شود که امروز فاز اول آن به بهره برداری رسید.

جلیلی‌نژاد افزود: فاز اول این پروژه با پیمانکاری مخابرات استان برای بیش از ۷۰ کیلومتر فیبرگذاری در مناطق محروم و روستایی به اتمام رسید که با اعتبار ملی و دولتی و از محل اعتبارات طرح USO به کارفرمایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شد.

وی با اشاره به شیوع کرونا و تغییر سبک زندگی و به تبع آن افزایش ظرفیت استفاده از شبکه ارتباطی روستایی افزود: با اجرای این طرح در روستاها، خدمات ارتباطی و زیرساخت های شبکه ملی اطلاعات توسعه یافته و میزان دسترسی خانوارهای روستایی به شبکه مذکور و ارائه خدمات آموزشی ، بهداشتی ، بانکی و سایر خدمات نوین افزایش می یابد.

جلیلی نژاد با اشاره به شرایط مرزی، کوهستانی و صعب العبور بودن استان و طی نظارت و پیگیری‌های صورت گرفته گفت: فاز اول این پروژه با وجود تمام موانع و مشکلات به علت شرایط جغرافیایی استان به اتمام رسید و برنامه ریزی برای اجرای فازهای بعدی این پروژه در دستور کار است.

وی طرح توسعه ارتباطات روستایی «تار» از طریق فیبر نوری را در جهت ارتقاء کیفیت ارتباطات مخابراتی و دسترسی به شبکه ملی اطلاعات در روستاهای استان دانست و افزود : پروژه توسعه فیبر نوری روستایی برای افزایش بهره وری در استفاده از زیرساخت‌های ارتباطی موجود در استان، اتصال نقاط مختلف و دور افتاده در دستور کار قرار دارد و با اتمام این پروژه در فازهای بعدی مشکل تامین زیرساخت های شبکه ملی اطلاعات در تمام نقاط استان مرتفع می شود.

آذربایجان غربی فناوری فیبر نوری ارومیه تار اطلاعات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر