کد خبر: 1022019 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان خبر داد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی گفت: بر اساس سنجش اعلامی شهرستان‌های، بوکان، سردشت، پیرانشهر و چایپاره در وضعیت آبی قرار دارند.

به گزارش ایلنا، جواد آقازاده با اشاره به اضافه شدن رنگ آبی به وضعیت کرونایی شهرها افزود: به غیر از ۴ شهرستان  آبی استان مابقی شهرستانها در وضعیت زرد قرار دارند و ضروری است رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچنان ادامه داشته باشد تا وضعیت به حالت قرمز بازنگردد.

وی با اشاره به اخرین آمار مبتلایان به کرونا در استان افزود: طبق آخرین آمار، تعداد بستری‌های ناشی از ابتلا به بیماری حاد تنفسی در آذربایجان‌غربی به ۴۰۶ نفر رسیده که از این تعداد ۲۱۷ مورد مشکوک و ۱۸۹ نفر مبتلا قطعی به کرونا هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی استان با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته، ۴۷ مورد بستری جدید در استان داشتیم، گفت: از این تعداد ۵ مورد مثبت و ۴۲ مورد مشکوک هستند.

وی با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۷ نفر به بیماری کرونا در استان مبتلا شده اند، تصریح کرد: مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در استان تاکنون ۱۰۰ هزار و ۶۴۳ نفر رسیده است.

آقازاده تصریح کرد: تعداد بستری‌شدگان در آی‌سی‌یو ۱۵۹ نفر است و ۳۳ نفرنیز به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی استان با اشاره به فوت یک نفر در اثر بیماری کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در آذربایجان‌غربی اظهار کرد: کل فوت‌شدگان ناشی از بیماری کووید ۱۹ در استان به ۳هزار و ۳۹۶ نفر رسیده است.

آذربایجان غربی کرونا وضعیت آبی وضعبت نارنحی کرونایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر