کد خبر: 1019179 A

معاون وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی:

معاون امور تعاون وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی گفت: در شرایط تحریم و مواجه با اثرات شیوع کرونا در اقتصاد و برای توسعه تاب آوری اقتصاد کشورمان، از تعاونی ها حمایت می کنیم.

به گزارش ایلنا، محمد جعفر کبیری در جلسه با هیات رئیسه اتاق تعاون آذربایجان‌غربی گفت: در شرایط تحریم و مواجه با اثرات شیوع کرونا در اقتصاد و برای توسعه تاب آوری اقتصاد کشورمان ، از تعاونی ها حمایت می‌کنیم زیراتعاونی ها که با مشارکت مردم شکل می گیرند موجب تقویت اقتصادخانواده می شوند و در مقایسه با سایر بخش ها هزینه کمتری ایجاد می کنند.

 کبیری افزود: بخش تعاون در حال حاضر در بخش دولتی و هم غیردولتی نیازمند اصلاح و ارایه راهبرد جدید برای احیا و گسترش اعتماد عمومی است و این بخش نمی تواند بارسنگین تخلفات اتفاق افتاده در تعاونی های متخلف را همچنان بر دوش بکشد.

وی ادامه داد: تغییر ریل خدمت هرچند سخت و دشوار است ولی باید تلاش کنیم شفافیت در بخش تعاون گسترش یابد و دراین راستا فاز دوم سامانه جامع تعاون کشور را راه اندازی کرده ایم.

 کبیری سپس با اشاره به نقش و اهمیت صندوقهای ضمانت در توسعه فرهنگ تعاون در کشور گفت: صندوق ضمانت تعاون باید طرح های توجیه دار اقتصادی را برای سرمایه گذاری و مشارکت به مردم معرفی نماید.

معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دراین جلسه با قدردانی از همسویی و رویکرد مشترک اتاق تعاون آذربایجان غربی و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی در جهت گسترش بخش تعاون گفت: تعامل داخلی بخصوص بین بانک توسعه تعاون ، صندوق ضمانت ، اتاق تعاون و تعاونی ها برای بهبود خدمات دهی به تعاونگران گسترش یابد.

رییس اتاق تعاون استان آذربایجان غربی نیز در این جلسه از راه اندازی کمیسیون های تخصصی در اتاق تعاون استان خبر داد و گفت: در طی سال جاری و در بخش آموزش، ۱۶۳ دوره آموزشی برای پیله وران در قالب ۳۳ هزار و ۴۲۰ نفرساعت برگزار گردیده که  ثمره آن آموزش ۴هزار و ۳۴۰ نفر پیله ور در آذربایجان غربی بوده است.

باقر خلیلی افزود: از سال ۱۳۹۵ تاکنون در مرکز داوری اتاق تعاون استان آذربایجان غربی ۶۹۰ پرونده داوری ثبت گردیده که این رقم برای سالجاری ۱۸۱ فقره بوده است.

رییس اتاق تعاون آذربایجان غربی ادامه داد: رویکرد جدید و همسویی اتاق تعاون استان و اداره کل تعاون ،کار ورفاه اجتماعی آذربایجان غربی علاوه بر ایجاد آرامش خاطر در تعاونگران، موجب رشد این بخش در استان می شود.

خلیلی در این جلسه خواستار حل مشکل محل مناسب برای استقرار این اداره در ارومیه شد.

به گزارش ایلنا،در این جلسه همچنین تعدادی از روسا و مدیران عامل اتحادیه های تعاونی در باره مشکلات اجرایی سامانه جامع تعاون ، اختیارات در استان ، عدم همراهی بانک توسعه تعاون ، دریافت مالیات و عدم تمدید کارت  پیله وری و مشکلات ثبت عضویت در سامانه  صحبت کردند .

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان این جلسه با اهدای یک لوح سپاس از زحمات باقر خلیلی رئیس اتاق تعاون استان آذربایجان غربی تقدیر به عمل آورد.

آذربایجان غربی اقتصاد مقاومتی تعاونی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر