کد خبر: 1018904 A

مدیربحران شهرداری ارومیه هشدار داد:

مدیر بحران و پدافند غیرعامل شهرداری ارومیه با بیان اینکه هم زمانی کرونا و آلودگی هوا تهدید کننده سلامت شهروندان است گفت: گروه های سنی حساس از تردد غیر ضروری در سطح شهر خودداری کنند.

حامد صفاری در گفت و گو با ایلنا، با بیان تاثیرات آلودگی هوا روی سلامت شهروندان اظهار کرد: شرایط پایدار جوی آب هوا زمینه را برای ابتلا به بیماری های تنفسی و خاص مساعد کرده  و ضروری است مردم مراقبت بیشتری داشته باشند.

وی افزود: از شهروندان درخواست داریم که از تردد غیرضروری در فضای باز به شدت خودداری و نوشیدن مایعات و شیر و مصرف سبزیجات تازه و میوه را در سبد غذایی خود قرار دهند. 

مدیر بحران و پدافند غیرعامل شهرداری ارومیه گفت:: از هفته گذشته تا اواخر هفته جاری شرایط انباشت غلظت آلاینده‌ها به علت جو پایدار بر روی استان وجود دارد که سلامت شهروندان را تهدید می‌کند.

صفاری در ادامه افزود: از آنجایی که در برخی روزها شاخص کیفی هوا برای عموم ناسالم گزارش می‌شود، مردم به خصوص گروه‌های حساس از جمله سالمندان، کودکان، مادران باردار، بیماران قلبی، ریوی و تنفسی برای حفظ سلامتی خود باید به این نکته دقت داشته باشند که در مواقع غیرضروری از منزل خارج نشوند.

مدیربحران و پدافندغیرعامل شهرداری ارومیه تصریح کرد: ریه عضوی است که در برخورد با ویروس کرونا آسیب می‌بیند، بنابراین ریه‌ای که حجم تنفسی آن پایین آمده باشد و سالم نباشد به طور یقین در برابر کووید 19 آسیب‌پذیر است و آلودگی هوا علائم بیماری کووید 19 را در افراد مبتلا افزایش می‌دهد.

 

آلودگی هوا ارومیه تردد اذربایجان غربی پدافند عیر عامل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر