کد خبر: 1018198 A

در راستای مسئولیت‌های اجتماعی کتابخانه‌های عمومی و با هدف تسهیل دسترسی به خدمات کتابخانه‌ای در مناطق محروم، تفاهم‌نام همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی با دفاتر تهسیل‌گری و توسعه محلی استان امضا شد.

به گزارش ایلنا، با هدف تسهیل دسترسی به خدمات کتابخانه‌ای در مناطق محروم تفاهم‌نام همکاری این اداره کل با دفاتر دفاتر تهسیل‌گری و توسعه محلی آذربایجان‌غربی با حضور خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی؛ هادی طباطبایی، مدیرکل امور اجتماعی-فرهنگی استانداری آذربایجان غربی؛ معاونین و کارشناسان  در محل یکی از دفاتر تسهیل‌گری ارومیه امضا شد.

هادی طباطبایی، مدیرکل امور اجتماعی-فرهنگی استانداری آذربایجان غربی اظهار داشت: دفاتر تسهیل‌گری و توسعه محلی در راستای توانمندسازی محلات و برخورداری تمام اعضای جامعه از خدمات مناسب و همچنین افزایش مشارکت‌های مردمی در سکونت‌گاه‌های غیررسمی و کم برخوردار تشکیل ‌می‌شوند.

وی ادامه داد: دفاتر تسهیل‌گری و توسعه محلی در 22 استان  کشور تشکیل شده است  و در استان ما این دفاتر در شهر ارومیه مستقر شده‌اند و 9 دفتر با حضور کارشناسان اقتصادی، اجتماعی و ... مشغول به فعالیت هستند.

طباطبایی اظهار داشت: امید است با گسترش خدمات کتابخانه‌ای و ارتقا سطح آگاهی، شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی در این مناطق باشیم. 

معصومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی اظهار داشت: کتابخانه‌ها در تمامی اعصار نماد رشد اجتماعی و حمیت مدنی بوده است و در  توسعه  فرهنگی و اجتماعی کشورها نقش بی‌بدیل ایفا نموده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ادامه داد: افزایش سطح مطالعه و کاهش آسیب‌های اجتماعی رابطه مستقیم دارند و کتابخانه‌های عمومی یک پایگاه بالقوه ایده ال برای توانمندسازی اجتماعی و فرهنگی  افراد  جامعه هستند و باید از ظرفیت کتابخانه‌ها در افزایش سطح آگاهی و میزان  مطالعه استفاده کرد.

اجرای برنامه‌های فرهنگی مشترک برای کاهش آسیب‌های اجتماعی از طریق ترویج کتابخوانی در محلات هدفِ دفاتر تسهیلگری، عضویت رایگان افراد معرفی شده توسط دفاتر تسهیل‌گری در کتابخانه‌های عمومی، آموزش افراد معرفی شده توسط دفاتر تسهیل‌گری تحت عنوان سفیران کتاب، تحویل کتب مورد نیاز اعضا به سفیران جهت امانت به اعضا از مهم‌ترین مفاد این تفاهم‌نامه است.

 

آذربایجان غربی تفاهم نامه کتابخانه عمومی دفاتر تسهیل گری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر