کد خبر: 1016956 A

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی گفت: کلاهبردارن سایبری با درج آگهی‌های دروغین و جعلی در سایت‌های واسط تبلیغاتی از متقاضیان کلاهبرداری می‌کنند.

 سرهنگ اکبر نصرتی در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: کلاهبرداران با سوء‌استفاده از بستر سایت‌های واسط، با درج آگهی‌های غیر واقعی و تعیین قیمت‌های عمدتا پایین‌تر از عرف بازار از مشتریان درخواست مبلغی به عنوان بیعانه می‌کنند و این در صورتی است که پس از واریز بیعانه توسط خریدار، کلاهبردار یا همان فروشنده، دیگر پاسخگوی تلفن خود نبوده و از تحویل و یا استرداد وجه یا کالا امتناع می‌ورزد.

او افزود: کلاهبرداران سایبری به صورت گروهی یا انفرادی با استفاده از سیم کارت‌ با هویت نامعلوم و حساب‌های بانکی اجاره‌ای با درج آگهی‌های مختلف در سایت‌های واسط تبلیغاتی از هموطنان کلاهبرداری می‌کنند.

این مقام انتظامی یادآور شد: کلاهبرداران در برخی مواقع اقدام به فروش محصولات بی‌کیفیت کرده و کاربران را به درگاه‌های پرداخت اینترنتی جعلی هدایت کرده و نهایتاً منجر به برداشت غیرمجاز از حساب مشتریان می‌شوند.

نصرتی ادامه داد:شهروندان تا قبل از رویت و کسب اطمینان از اصالت کالا از واریز هر گونه مبلغی تحت عنوان بیعانه به فروشندگان خودداری کنند و به ماهیت فریبنده سایر آگهی‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی و پیا‌م‌رسان‌ها منتشر می‌شود توجه نکرده و پس از رویت کالا نسبت به پرداخت آن اقدام کنند.

رئیس پلیس فتا استان از شهروندان درخواست کرد: توصیه‌‌های پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را با  پلیس فتا درمیان بگذارند.

 

آذربایجان غربی کلاهبرداری شیپور پلبس فتا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر