کد خبر: 1010128 A

جعفرزاده خبر داد:

مدیر عامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی از آغاز اجرای طرح زمستانی امداد و نجات جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی خبر داد و گفت: این طرح به‌صورت شبانه روزی تا پایان سال برای امداد و نجات در حوادث و امدادرسانی جاده ای استان اجرا می‌شود.

به گزارش ایلنا، جعفرزاده با اشاره به آغاز اجرای طرح زمستانی امداد و نجات جمعیت هلال احمر، اظهار داشت: این طرح به‌صورت شبانه روزی تا پایان سال برای امداد و نجات در حوادث و امدادرسانی جاده‌ای استان اجرا می‌شود.

وی افزود: برای اجرای این طرح  ۲۱ پایگاه ثابت و سیار امداد و نجات جاده‌ای در استان برای استفاده تیم‌های واکنش سریع، سیلاب، حوادث کوهستانی و هوایی تجهیز شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی تصریح کرد: در اجرای این طرح ۱۱هزار و ۲۰۰ نفر امدادگر متخصص و عادی به‌کارگیری شده‌اند و از ظرفیت یک‌هزار و ۸۸۰ دستگاه آمبولانس، یک‌هزار و ۷۰۰ دستگاه ست نجات و یک‌هزار و ۶۰۰ دستگاه خودرو امدادی در حوادث استفاده می‌شود.

جعفرزاده همچنین از آغاز اجرای طرح ناظران پیشگیری از انتقال ویروس کرونا در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: در اجرای این طرح که با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و ستاد کرونای استان در ۱۷ شهرستان اجرا می‌شود ۲ هزار و ۴۰۰ داوطلب جمعیت هلال احمر در قالب یک‌هزار ۲۳۶ تیم مشارکت دارند.

آذربایجان غربی امداد و نجات جمعیت هلال احمر طرح زمستانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر