کد خبر: 1002878 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مطرح کرد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی از کاهش نسبی مبتلایان کرونا در استان خبر داد.

به گزارش ایلنا، جواد آقازاده درباره وضعیت شیوع بیماری کووید ۱۹ گفت: آذربایجان غربی یک موج بسیار سهمگین را گذراند و اکنون سیر نزولی را طی می‌کند.

وی با موثر خواندن محدودیت‌ها در کاهش میزان بستری و فوتی‌ها بیان کرد: محدودیت‌هایی از جمله محدودیت ترددها، تعطیلی مشاغل گروه ۲ و ۳ و ۴ در شهرهای قرمز، محدودیت فعالیت بعد از ساعت ۱۸ و همچنین محدودیت های منع تردد ۹ تا ۴ صبح موجب کاهش تعداد بستری و فوتی در استان بود. این در حالی است که از تاریخ ۲۳ آبان ماه نتیجه اعمال محدودیت ها را مشاهده می کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی درباره شهدای سلامت افزود: در راه مقابله با کرونا روزهای سختی را گذراندیم و یاد تمامی شهدای سلامتی که جا‌ن‌شان را در این راه از دست دادند گرامی می داریم‌.

آقازاده افزود: بیشترین تعداد بستری های سندرم حاد تنفسی در استان یک هزار و ۷۵۲ بیمار بود که این تعداد رو به کاهش است.

وی درباره وضعیت شهرها از لحاظ شیوع کووید ۱۹ ابراز کرد: اکنون ۱۰ شهر آذربایجان غربی در وضعیت قرمز بوده و ۷ شهر نیز در وضعیت نارنجی قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی درباره وضعیت روزهای آینده استان افزود: براساس بررسی آماری انجام یافته در روزهای آینده تعداد بیماران بستری در استان سیر نزولی را طی کرده و کاهش می‌یابد اما مردم و مسئولان نباید از این بیماری غافل شوند زیرا در صورت غفلت و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی با موج چهارم مواجه می شویم که بسیار سهمگین تر از موج سوم خواهد بود.

کرونا اذربایجان غربی محدودیت کرونایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر