کد خبر: 930065 A

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خبر داد:

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی از برنامه ریزی استان برای ایجاد 28 هزار شغل جدید در در سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی جهانگیری در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و سرمایه‌گذاری استان، در تبیین اولویت‌های اقتصادی استان در سال جاری و برنامه‌های مربوط به جهش تولید، گفت: تثبیت اشتغال فعلی و تلاش برای افزایش آن در بخش های مختلف از جمله مهم ترین اهداف ماست.

وی با اشاره به اقدامات حمایتی دولت از اصناف مختلف و بویژه واحدهای تولیدی و صنعتی آسیب دیده از کرونا، اظهار داشت: تسهیلات دولتی، شامل واحدهایی خواهد بود که اشتغال فعلی خود را حفظ کرده و برای توسعه اشتغال برنامه های عملیاتی داشته باشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر افزایش بهره مندی استان از تسهیلات ملی برای افزایش ظرفیت، تعداد و توسعه واحدهای تولیدی و صنعتی، گفت: افزایش همکاری بین بخشی تمامی دستگاه های مسئول و همکاری ویژه بانک ها، برای تحقق این مهم ضروری است.

 وی همچنین از برنامه ریزی استان برای ایجاد 28 هزار شغل جدید در سال جاری خبر داد و افزود: توزیع عادلانه و شهرستانی این موضوع نیز باید مورد توجه قرار گرفته و فرمانداران همکاری مناسبی در این مورد داشته باشند.

ارائه گزارش عملکرد پرداخت تسهیلات روستایی در دو بخش حمایتی و غیرحمایتی، میزان تحقق و جذب اعتبارات پرداختی به مشاغل خانگی استان در سال 98 و شیوه نامه پرداخت تسهیلات ویژه بنگاه های اقتصادی آسیب دیده از کرونا ، مهم ترین محورهای دستور جلسه این شورا بود.

آذربایجان شرقی استان آذربایجان شرقی سرمایه معاون برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر