کد خبر: 860195 A

با هدف کشف استعداد بانوان خانه دار؛

نمایشگاه دست سازه های هنری با هدف کشف استعداد بانوان خانه دار و ترویج فرهنگ استفاده بانوان از صنایع دستی در تبریز آغاز به کار کرد.

اعظم ستاری فرد، رئیس هیات داوران نمایشگاه دست سازه های هنری در گفت و گو با ایلنا اظهار کرد: هدف این نمایشگاه ترویج فرهنگ استفاده بانوان از صنایع دستی و رواج کارآفرینی در بانوان خانه دار است.

وی دیگر هدف این نمایشگاه را معرفی ارزش صنایع دستی، اهمیت اشتغال زایی در بین بانوان دانست و خاطرنشان کرد: در ایران 370 رشته­ صنایع ­دستی به ثبت رسیده که از این تعداد 75 رشته از قبیل قالی بافی، سفالگری، نگارگری و غیره در آذربایجان شرقی به دست هنرمندان این استان انجام می شود که نشانگر ارزش خاص این موضوع است.

ستاری فرد ادامه داد: حدود هشت هزار هنرمند در بیش از 75 رشته در صنایع دستی استان فعالیت می کنند.

وی گفت: این نمایشگاه در راستای ارزشگذاری به هنرهای زنان خانه دار، دیده شدن و تقویت بنیان خانواده در تبریز اتفاق می افتد.

رئیس هیات داوران نمایشگاه دست سازه های هنری با بیان اینکه این نمایشگاه از امروز 25 دی شروع شده و تا 3 بهمن ادامه خواهد داشت، یادآور شد: ۹ غرفه در این نمایشگاه وجود دارد که بعد از ۳ روز ترکیب غرفه ها تغییر پیدا کرده و سری بعدی کار آفرینان جایگزین خواهند شد.

وی ادامه داد: شرکت کنندگان این نمایشگاه از شهر های تبریز، آذرشهر، سردرود و باسمنج است.

ایران ترویج فرهنگ زنان خانه دار صنایع دستی سفالگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر