کد خبر: 849091 A

به علت آلودگی هوا؛

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان‌شرقی با اشاره به تداوم آلودگی هوا در برخی شهرهای استان گفت: به همین دلیل مدارس تبریز، سردرود، خسروشاه و باسمنج فردا شنبه در ۲ نوبت صبح و عصر تعطیل است.

 به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدباقر هنربر با اعلام این خبر اظهار کرد: این تصمیم از سوی کارگروه ویژه آلودگی هوا و به علت تدوام آلایندگی هوا اتخاذ شد.

وی در خصوص احتمال ادامه تعطیلی‌ها گفت: تاکنون در این خصوص تصمیمی گرفته نشده است.

هنربر با اشاره به تدابیر اندیشیده شده در خصوص کاهش آلودگی هوا اظهار کرد: یکی از تدابیر کاهش آلودگی هوا، تعطیلی مدارس است که با کاهش استفاده از وسایط نقلیه رخ می دهد و این تصمیم در راستای حفظ سلامت دانش‌آموزان است.

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان‌شرقی توصیه کرد: برای کاهش آلودگی هوا بهتر است مردم بیشتر از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند تا از روزهای آلوده عبور کنیم.

۲۵ آذر ماه نیز تمامی مقاطع تحصیلی در شهرهای تبریز، سردرود، خسروشاه، باسمنج، اسکو و شهر جدید سهند به دلیل آلودگی هوا تعطیل اعلام شده بود.

هوای تبریز برای گروه‌های حساس ناسالم است

مدیرکل حفاطت از محیط زیست آذربایجان شرقی با اشاره به افزایش میزان آلاینده‌های هوا در تبریز گفت: هوای تبریز برای گروه‌های حساس ناسالم است.

حمید قاسمی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: میزان ذرات معلق در هوا و شاخص کیفیت لحظه‌ای هوای تبریز در زمان حاضر ۱۰۷ پی پی ام بوده و وضعیت هوا برای گروه‌های حساس ناسالم است.

وی ادامه داد: مردم از ترددهای غیرضروری و فعالیت طولانی در فضای باز خودداری کنند و کودکان و بیماران قلبی و ریوی باید از حضور در مکان‌های باز خودداری کرده و مردم نیز از خودروهای شخصی استفاده نکنند.

وی افزود: براساس شاخص آلودگی هوا، این شاخص از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم، ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

آذربایجان شرقی آلودگی هوا تعطیلی مدارس سلامت مدیریت بحران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر