کد خبر: 844534 A

ایلنا خبر می‌دهد؛

کارگردان نمایش کمدی کاپیتان ناصر گفت: این نمایش برداشتی آزاد از یک رویداد تاریخی است که به زبان ترکی و با حضور 64 بازیگر در تبریز به روی صحنه می رود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رسول ایرانزاد در گفت‌وگو با ایلنا،با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: این نمایش برداشتی آزاد از روند کشف قاره آمریکا توسط کریستف کلمب است که طی تحقیقاتی از مستندات تاریخی این رویداد مانند نوشته های کلمپ ساخته شده است.

او زبان مورد استفاده در این نمایش را ترکی دانسته و افزود: این نمایش به زبان ترکی بوده و ما در این نمایش ۳ صحنه متفاوت داریم که به لحاظ داستانی در برخی از صحنه‌ها از ترکی محاوره‌ای و در برخی از صحنه‌های دیگر از ترکی کلاسیک استفاده کرده‌ایم.

او ادامه داد: استقبال از نمایش ترکی در تبریز به نسبت نمایش فارسی بیشتر است و بر همین اساس پیش بینی استقبال زیاد از سوی مخاطبان را داریم.

ایرانزاد افزود: بازیگر حرفه ای در این نمایش نداریم و تمامی ۶۴ بازیگر را از طریق فراخوانی که داده بودیم انتخاب کرده‌ایم، اما مطمئن هستیم که این نمایش افراد زیادی را به تئاتر استان معرفی خواهد کرد.

نمایش کمدی «کاپیتان ناصر» به کارگردانی رسول ایرانزاد و همکاری ۱۳۱ نفر در قالب بازیگر و عوامل پشت صحنه، ۲۴ آذر ساعت ۱۹:۳۰ در مرکز همایش های بین‌المللی خاوران به ری صحنه می رود.

 

پشت صحنه تئاتر نمایش صحنه کاپیتان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر