کد خبر: 836473 A

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی از کاهش یک میلیون لیتری مصرف بنزین در استان پس از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین خبر داد و گفت: ضریب اشغال ناوگان حمل‌ونقل درون‌شهری و برون‌شهری نیز پس از اجرای این طرح افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگارایلنا،جواد رحمتی  در نخستین نشست هماهنگی ستاد پایش حمل و نقل آذربایجان شرقی، هدف از تشکیل این ستاد را بررسی آخرین وضعیت اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین و نحوه خدمات‌رسانی سامانه‌های حمل‌ و نقل عمومی اعلام کرد.

وی افزود: پایش مستمر وضعیت حمل‌ونقل عمومی و شهری، حفظ ظرفیت حداکثری ناوگان حمل‌ونقل عمومی و نظارت بر قیمت خدمات این حوزه از دیگر وظایف این ستاد است.

رحمتی با تأکید بر تعریف بسته‌های حمایتی یا افزایش سهمیه برای برخی از گروه‌ها مانند وانت‌های شهری و مسافرکش‌های شهری و روستایی، افزود: طرح اصلاح قیمت بنزین باید همزمان با تقویت حمل‌ونقل عمومی اجرا شود تا به اهداف مورد نظر دست یابد..

وی افزود: در این جلسه تأکید شد که نرخ کرایه ناوگان بار و مسافر شهری اعم از وانت‌بار، اتوبوس، مینی‌بوس، تاکسی و تاکسی‌های اینترنتی تا اطلاع ثانوی هیچ تغییری نخواهد داشت و شهرداری‌ها، فرمانداری‌ها و استانداری‌ها وظیفه نظارت بر این امر را عهده‌دار هستند.

رحمتی خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی برای بهره‌گیری حداکثری از سوخت CNG، حضور مستمر گشت‌های بازرسی تاکسی‌رانی و اتوبوس‌رانی در شهرها و اطلاع‌رسانی در خصوص تصمیمات ابلاغی مرتبط با طرح سهمیه‌بندی سوخت به طور دقیق و سریع از دیگر مسائل مطرح در این جلسه بود.

یک میلیون خودرو درآذربایجان شرقی وجود دارد که ازاین تعداد بیش از ۶۰۰ هزار خودرو در شهرستان تبریز تردد می کنند.

آذربایجان شرقی اتوبوس بنزین حمل و نقل خودرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر