کد خبر: 832064 A

به منظور بررسی وضعیت مناطق زلزله زده انجام شد؛

معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور امروز به منظور پیگیری وضعیت مناطق زلزله زده و ارزیابی منطقه آسیب‌دیده عازم استان آذربایجان شرقی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، اسماعیل نجار، امروز به منظور بازدید از مناطق زلزله زده شمال غرب کشور، عازم این منطقه شد.

نجار هدف از این سفر را حضور در مناطق زلزله زده، ارزیابی آخرین وضعیت امداد و خدمات‌رسانی به مردم، بحث اسکان موقت و اقدامات انجام گرفته در راستای بازگشت این مناطق به حالت عادی عنوان کرد.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور افزود: تاکنون بیش از ۸۰ روستا مورد ارزیابی تیم‌های امدادی قرار گرفته است. همچنین در شب گذشته بیش از ۳ هزار نفر از افراد تحت تاثیر در ۷۷۶ چادر اسکان اضطراری داده شدند.

معاون وزیرکشور تصریح کرد: از ابتدای امروز حدود هزار و ۳۰۰ بسته غذایی ۷۲ ساعته ۳۶۵ والور توزیع شده است که با توجه به اینکه صد جایگاه دام طور کامل تخریب شده است برنامه‌ریزی جهت احداث جایگاه مناسب به سرعت در دستور کار است.

دبیر ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران اظهار داشت: سوخت لازم برای گرمایش در مناطق روستایی با تلاش شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی توزیع شده است و مشکلی وجود ندارد. تمامی دانشگاه های استان فعال هستند. همچنین مدارس شهرستان های میانه و سراب در تمامی مقاطع امروز تعطیل است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، این هیات به محض ورود به آذربایجان شرقی به منظور بررسی وضعیت هموطنان زلزله زده به شهرستان میانه و ترکمان چای عزیمت خواهند کرد.

آذربایجان شرقی استان آذربایجان شرقی زلزله مناطق زلزله زده رئیس سازمان مدیریت بحران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر