کد خبر: 829670 A

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز خبر داد؛

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز گفت: پست جدید برق سرای ایکی قاپیلار بازار تبریز مجهز به سیستم‌های هوشمند جهت کنترل و پایش لحظه به لحظه وضعیت پست برق توسط امور دیسپاچینگ خواهد بود و با ضرایب ایمنی بسیار بالا اجرا می‌شود.

به گزارش ایلنا، عادل کاظمی روز شنبه در دیدار با نمایندگان سرای ایکی قاپیلار بازار تبریز بر قابل اطمینان بودن طرح جدید احداث پست برق در داخل این سرای بازسازی شده پس از حادثه آتش سوزی به دلیل رعایت کامل الزامات ایمنی و کیفیت برق‌رسانی تاکید کرد.

وی اعلام کرد: تجهیزات مورد نیاز خریداری شده و بزودی در سرای دودری نصب و بهره‌برداری خواهد شد.

 مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز با تاکید بر اینکه تجهیزات پست برق طراحی شده کاملا استاندارد است، خاطرنشان شد: تمامی تجهیزات لازم تهیه شده و در حال آغاز عملیات اجرایی هستیم.

کاظمی در پاسخ به درخواست کسبه این سرا، امکان احداث پست برق در چایکنار و انتقال انرژی به صورت کابل فشار ضعیف را به داخل سرای ایکی قاپیلار را غیراصولی و غیراستاندارد دانست.

ایکی قاپیلار

در این دیدار نمایندگان سرای ایکی قاپیلار بازار تاریخی تبریز با احداث پست برق و نصب ترانسفورماتور از نوع خشک در محل فعلی به صورت حوضچه‌ای و زیرزمینی موافقت کردند و مقرر شد پس از هماهنگی با سایر کسبه اقدامات لازم آغاز شود.

مرمت این سرا در حدود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

 

آتش سوزی استاندارد انرژی برق شرکت توزیع نیروی برق تبریز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر