کد خبر: 826173 A

مدیرعامل ستاد دیه آذربایجان‌شرقی در غرفه ایلنا:

مدیرعامل ستاد دیه آذربایجان‌شرقی گفت: معدود زندانی زنان سرپرست خانوار هفت نفر هستند که ناشی از کشیدن چک بلا محل است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رسول تقی پور در دومین روز نمایشگاه مطبوعات با حضور در غرفه ایلنا عنوان داشت: در طول ۶ ماه نخست سال‌جاری ۲۵۰ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد توسط خیران استان آزاد شدند که برای آزادسازی این تعداد از زندانیان ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

وی مبلغ بدهی این تعداد از زندانیان را ۸۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: از این میزان ۱۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان را شاکیان گذشت کرده اند و با مذاکره با دادگاه برای ۵۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان نیز قرار تقسیط صادر شده است.

مدیرعامل ستاد دیه آذربایجان شرقی با بیان اینکه این ستاد برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد ۲ میلیارد  و ۹۴۹ میلیون تومان کمک مالی بلاعوض داشته است، افزود: همچنین ۲ میلیارد و ۱۷۵ میلیون تومان تسهیلات ۴ درصدی در اختیار این افراد قرار گرفته است.

دیه

تقی پور با اشاره به سنت حسنه خانواده های مرحومین در اعطای بخشی از هزینه های مجالس ترحیم برای آزادسازی زندانیان، گفت: در طول یک و نیم سال گذشته ۲۱۴ خانوار با مراجعه به ستاد دیه موجبات آزادی ۱۳۱ نفر را فراهم کرده اند.

وی افزود: همچنین در دیدار با سرپرستان هیات‌های مذهبی و مداحان قرار بر آزادی زندانیان توسط هیات مذهبی شد که یکی از هیات ها قول آزادی ۷۲ زندانی را داده است که تاکنون ۲۲ نفر آزاد شده اند.

مدیرعامل ستاد دیه آذربایجان شرقی در خصوص زنان سرپرست خانوار نیز خاطرنشان کرد: خوشبختانه در استان آذربایجان شرقی بانوان به صورت مستقیم بدهکار نشدند و معدود زندانی زنان مربوط به بدهکاری همسران این بانوان است که آمار درست آن هفت نفر ناشی از کشیدن چک بلا محل است.

آذربایجان شرقی چک دیه زنان مداحان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر