کد خبر: 816142 A

با رقابت ۱۵ تیم برگزار می‌شود؛

مسیرهای سی‌وچهارمین تور بین المللی دوچرخه سواری ایران-آذربایجان مشخص شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سی‌وچهارمین تور بین المللی دوچرخه سواری ایران- آذربایجان در جاده سه استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل از ۱۰ تا ۱۴ مهر ماه از تبریز استارت می‌خورد.

۱۵ تیم از ۱۱ کشور در این تورنمنت شرکت می‌کنند که کشور ایران چهار تیم، مالزی دو تیم و کشورهای روسیه، قزاقستان، بحرین، آفریقای جنوبی، هنگ کنگ، چین، بلاروس، ترکیه و بلژیک هر کدام یک تیم به این دوره از مسابقات معرفی کرده‌اند.

روز نخست، ساعت ۱۰ صبح از محل سازمان سیما، منظر و فضای سبز‌شهری شهرداری در پارک ائل گولی تبریز اولین مرحله تور استارت می‌خورد و دوچرخه‌سواران مسیر ۱۴۸ کیلومتری تبریز-منطقه آزاد ارس را طی کرده و در جاده کلسیا خرابه به پایان می‌رسانند.

ورزشکاران در مرحله دوم، مسیر ۱۸۰ کیلومتری منطقه آزاد ارس-خوی را طی کرده و در پارک ملت پایان می‌دهند و در مرحله سوم، مسیر ۱۶۳ کیلومتری ارومیه-تبریز را طی می‌کنند و در محل کوه عون ‌بن ‌علی تبریز جنب داغ‌گولی به پایان می‌رسانند.

در مرحله چهارم، دوچرخه‌سواران از تبریز مسیر ۱۹۸ کیلومتری سرعین را استارت می‌زنند و در محل مقابل مجتمع آبدرمانی ایرانیان به پایان ‌می‌رسانند که در مرحله پنجم و آخر این تورنومت، مسیر ۱۸۸ کیلومتری سرعین-تبریز را برگشته و در مقابل لاله‌پارک تبریز به اتمام می‌رسانند.

در پایان هر مرحله همراه با اهدای جوایز نفرات برتر، چهار پیراهن طلایی(نفر اولی که با کمترین زمان به خط پایان رسیده)، سفید(جوان‌ترین رکابزنی که به خط پایان رسیده و زیر ۲۵ سال است)، سبز(برنده امتیازی) و قرمز با نقاط سفید( نفر اولی که زودتر از همه مسیر سخت کوهستان را به پایان رسانده) اهدا می‌شود.

لازم به ذکر است، امسال ورزشکاران ۸۷۷ کیلومتر در مجموع رکاب می‌زنند.

استان آذربایجان شرقی ایران دوچرخه سواری شهرداری قزاقستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر