کد خبر: 810965 A

نمایش « سعادت لرزان مردمان تیره روز» از امروز -سه شنبه26 شهریورماه- به مدت ۲۵ روز روی صحنه می رود .

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ یعقوب صدیق جمالی کارگردان نمایش سعات لرزان، مردان تیره در گفت وگو با ایلنا گفت: این نمایشنامه در دوران اصلاحات در جشنواره بین المللی فجر، برترین نمایشنامه این نمایش انتخاب شده بود و جایزه مادام العمر برای این نمایشنامه در نظر گرفته شده که این جایزه در تاریخ تئاتر ایران بی سابقه بود.

وی ادامه داد: پنج سال پیش در تئاتر شهر روزانه در دو نوبت به مدت ۴۰ روز این نمایش را اجرا کرده بودیم که بسیار مورد استقبال عموم قرار گرفته بود که و اکنون اجرای مجدد این نمایش را برنامه ریزی کردیم.

کارگردان تبریزی افزود: از لحاظ اقتصادی محدود هستیم و با توجه به وضع مالی جامعه، دستمزد‌ها، اجاره سالن، تبلیغات و …تنها امیدم رسانه ها و خبرنگاران است.

صدیق جمالی گفت: من سعی ام را کردم که نوستالژی را رعایت کنم و از ۷ بازیگر موجود در این نمایش ۵ بازیگر از کسانی هستند که پنج سال پیش نیز در این نمایش بازی کرده بودند.

وی افزود: ما در ایران فقط ۲۰ روز یک نمایش را اجرا می‌کنیم و بعد پروند آن را می بندیم و کنار می‌گذاریم‌ هر چقدر هم پر مخاطب باشد دیگر ادامه نمی دهیم ولی در تهران برخی از گروه‌ها یک نمایش را اجرا می‌کنند و اگر بعد از چند ماه شرایط فراهم شد باز هم همان نمایش را اجرا می‌کنند.

صدیق جمالی اظهار داشت: تئاتر دولتی ترکیه، سالانه یک یا دو بار نمایش تولید شده خود را به صورت تکرار اجرا می‌کند و اگر سال بعد کمپانی درخواست کرد یک نمایش جدید می‌نویسد و اجرا می‌کند.

وی خبر داد: نمایش کوراوغلی ۶۵ نوبت تا سال ۸۰ اجرا شده  و پرمخاطب‌ترین نمایش تا آن مدت بود و بعد از ماه محرم و صفر اولین اجرای‌مان کوراوغلی خواهد بود.

 نمایش سعادت لرزان، مردمان تیره روز به کارگردانی یعقوب صدیق جمالی است که به قلم علیرضا نادری نوشته شده  و بازیگران آن حامد منافی، سعیده حامد، جمال ساقی نژاد، بیتا آزادی، کوثر صالحی، یوسف اکبر زاده و نیلوفر علیپور هستند.

 

ترکیه جشنواره بین المللی محرم دوران اصلاحات برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر