کد خبر: 810100 A

رئیس شورای شهر خبر داد؛

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز با تاکید بر اثربخش بودن پروژه مقبره الشعرا در جذب گردشگر، گفت: سعی خواهیم داشت در صورت امکان، عمده بودجه خود را روی پروژه مقبره الشعرا متمرکز کنیم تا بخشی از این پروژه پایان امسال مورد بهره برداری قرار گیرد.

به گزارش ایلنا، شهرام دبیری در گفت وگو با خبرنگاران با بیان این مطلب عنوان داشت: در ارتباط با موضوع گردشگری هر میزان که هزینه شود به عبارتی این هزینه‌ها، سرمایه‌گذاری برای آینده است.

دبیری با بیان اینکه در این خصوص با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ارتباط خوبی داریم، افزود:  سیاست‌های تشویقی که شورا در ارتباط به احداث هتل‌ها تصویب کرده باعث شده ظرفیت هتل‌ها چندین برابر افزایش یابد و شاهدیم که اکثر این هتل‌ها با صد در صد ظرفیت خود در حال فعالیت هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از برنامه ریزی شورای شهر برای افزایش رضایتمندی شهروندان خبر داده و گفت: از مدیران شهرداری می خواهیم تحرک خود را افزایش دهند. این طور نباشد که مدیر شهرداری از دفتر خود منطقه را مدیریت کند. گاهی مشکلاتی در مناطق وجود دارد که پر هزینه هم نیست و با هزینه اندکی می توان آنها را برطرف کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز خاطرنشان کرد: از شهرداران و مدیران سازمان‌ها می‌خواهیم عملکرد خود را به صورت آمار و ارقام نشان دهند که مشخص شود آیا تحقق بودجه آنها اتفاق افتاده یا خیر. تمامی مناطق و مجموعه ها بر اساس عملکرد ارزیابی می‌شوند و بر اساس این ارزیابی مدیران و کارکنان شهرداری تشویق و تنبیه می‌شوند.

دبیری همچنین با اشاره به برنامه شورای شهر تبریز در حوزه سرمایه گذاری، تصریح کرد: نزدیک به یکسال است که شیوه نامه سرمایه گذاری توسط شورای شهر در حال بررسی است. قسمت عمده آن تصویب شده و شاید در یک جلسه بتوانیم آن را تکمیل کنیم.

او ادامه داد: به دنیال این موضوع یک سری سیاست‌های تشویقی برای جذب سرمایه گذار و بخصوص سرمایه گذاران تبریزی که چه در داخل کشور و چه خارج از کشور زندگی می کنند، خواهیم داشت. این افراد علاقمندند در شهر خود سرمایه گذاری کنند. ما نیز تلاش می کنیم زمینه این سرمایه گذاری را فراهم کنیم و با سیاست های تشویقی، کاستن بروکراسی اداری و با برنامه ریزی مدون این رویکرد فراهم شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به تغییرات جدید در هیات رئیسه شورای شهر تبریز اظهار داشت:در دوره جدید نیز به سیاق قبل اعضای شورا با تمام توان کار می کنند تا شورا با تمام توان و مقتدر برنامه ریزی خوبی داشته و انشالله با برنامه پیش خواهیم رفت.

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به پیگیری مطالبات مردمی و پروژه های مهم عمرانی سطح شهر، گفت: تلاش برای اتمام و راه اندازی خط ۱ مترو تا پایان امسال، خرید مینی بوس و اتوبوس، هوشمند سازی ترافیک شهری با نصب دوربین های نظارتی، تداوم نهضت آسفالت و…از جمله اقدامات در دست برای افزایش رضایتمندی شهروندان خواهد بود.

 

 

بودجه رئیس شورای اسلامی شهر سرمایه شورای شهر مترو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر