کد خبر: 809399 A

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی:

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی گفت: سیاست وزارت راه و شهرسازی ایجاد کنارگذر نیست و ایجاد کنارگذرها موجب از رونق افتادن شهرها می‌شود.

به گزارش ایلنا، ابوالقاسم سلطانی مدیرکل جدید راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی در جلسه بررسی مشکلات راه و شهرسازی شهرستان عجب شیر، عنوان داشت: اساسا راه‌ها بهانه اصلی پوست اندازی هر شهر است و راه‌ها باعث توسعه شهر‌ها می‌شود، ولی راه اصلی شهرستان عجب شیر به علت عبور راه آهن که باعث شده سطح راه بالاتر برود و هم سطح نشود.

وی با اشاره به اینکه برای این منظور و رونق شهر‌ها قرداد ساخت پل قروچای بستان آباد با اعتبار ۶۰ میلیارد تومان بسته شده تا رونق در مسیر‌های عبوری شهرستان پر رونق شود و همچنین در شهر‌های شبستر و کوزه کنان طرح کنارگذر را اجرا نکرده ایم و بلوار‌های این شهر‌ها را بازگشایی کردیم تا طرح کنارگذر اجرا نشود.

سلطانی به فرق ایجاد کنارگذر و کمربندی در شهر‌ها اشاره کرد و افزود: کمربندی جمع کننده اتصالات درون شهری است و کنارگذر جمع کننده برون شهری است و ایجاد کنارگذر در شهر‌ها موجب از رونق افتادن آن شهر شده و همچنین با قطع درختان موجب از بین رفتن منابع طبیعی می‌شود.

مدیرکل جدید راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی گفت: حدود ۳۰ درصد مساحت در شهرستان عجب شیر فاقد سند است و پلاک ۱۷‌ها در شهرستان دارای سند نیست و در برنامه کاری اداره راه و شهرسازی است برای سند دار کردن منازل و زمین‌های فاقد سند تا ارزش زمین‌ها بالا رود ودر این صورت دارای ارزش افزوده خواهد بود.

آذربایجان شرقی راه و شهرسازی مدیرکل راه و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر