کد خبر: 809397 A

معاون جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی خبر داد:

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی با اشاره به راه‌اندازی سامانه بازارگاه نهاده‌های کشاورزی در استان، گفت: با راه‌اندازی این سامانه توزیع، خرید و عرضه کنجاله سویا از طریق این سامانه انجام می‌شود.

به گزارش ایلنا، حبیب شریفیان روز جمعه در نخستین جلسه کارگروه استانی تسهیل و تسریع در توزیع نهاده‌ها، با بیان اینکه رمز ورود به سامانه در اختیار تولید کنندگان واقعی قرار خواهد گرفت، عنوان داشت: با راه اندازی این سامانه مرغداران، دامداران و کارخانجات تولید خوارک دام و طیور، بدون واسطه از تولید کننده واقعی خریداری می‌کنند و خرید و فروش به صورت شفاف صورت می گیرد و خرید و فروش نهاده های دامی با قیمت مصوب به صورت کنترل شده زیر پوشش بانک کشاورزی انجام می شود.

وی با بیان اینکه بازار کنجاله سویا به ثبات رسیده و در خصوص تامین این نهاده نه تنها مشکلی در کشور و استان نداریم بلکه مازاد بر نیاز تولید کنندگان استان هم در انبارها ذخیره کرده ایم، افزود: مرغداران، دامداران و کارخانجات خوراک دام و طیور باید در این سامانه ثبت نام کنند و بعد از تائید و دریافت رمز عبور از سوی معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان نسبت به خرید کنجاله سویای مورد نیاز خود اقدام کنند.

شریفیان با بیان اینکه همه مسوولیت های مربوط به خرید و فروش کنجاله سویا بر عهده کاربر خواهد بود افزود: هدف از ایجاد این سامانه تحویل نهاده های دام و طیور به تولید کنندگان واقعی و جلو گیری از ورود دلالان و واسطه ها به این عرصه است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه در حال حاضر سهمیه بندی توزیع کنجاله سویا در استان نداریم و به صورت آزاد تولیدکنندگان می توانند کنجاله سویای مورد نیاز خود را تامین کنند ادامه داد: حمل هر نوع نهاده و فرآورده دامی مستلزم دریافت گواهی بهداشتی از سوی دامپزشکی است.

شریفیان افزود: مصرف کنندگان باید وصول نهاده های دام و طیور را حداکثر در یک هفته تایید و در سامانه انبارها به دامپزشکی نیز اطلاع دهند تا بعنوان کالای قاچاق از سوی دستگاه های نظارتی مورد پیگیری قرار نگیرند.

گفتنی است تولید کنندگان برای ثبت نام می توانند به سامانه بازارگاه نهاده های کشاورزی به آدرس  www.sps.bki.ir مراجعه کنند.

آذربایجان شرقی کشاورزی معاون سازمان جهادکشاورزی مصرف کنندگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر