کد خبر: 806825 A

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی از اختصاص ۳۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح بازآفرینی شهری در این استان خبر داد.

به گزارش ایلنا، جواد رحمتی روز چهارشنبه در جلسه شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهرستان ملکان، عنوان داشت: این اعتبار برای ۹ شهر استان اختصاص یافته که ۲۰۰ میلیارد ریال آن در تبریز و ۱۸۰ میلیارد ریال دیگر در ۸ شهر دیگر استان هزینه می‌شود.

وی بر لزوم ایجاد بازارچه محلی در شهرستان ملکان تاکید کرد و افزود: این شهرستان به خاطر موقعیت خاص و تردد زیاد مسافر می‌تواند در عرضه محصولات تولیدی از این طریق موفق عمل کند.

رحمتی خاطرنشان کرد: تنوع محصولات کشاورزی در این شهرستان به ویژه انگور موقعیت خوبی برای این شهرستان ایجاد کرده تا علاوه بر معرفی محصول انگور این شهرستان به سایر مناطق کشور برای بسیاری از افراد جویای کار نیز فرصت اشتغال ایجاد کند.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در سفر به شهرستان ملکان، از پروژه‌های در حال احداث مصلای اعظم، مجتمع آبیاری قطره‌ای، جاده لیلان- ملکان، تصفیه‌خانه فاضلاب ملکان و ساختمان شهرداری ملکان بازدید کرد.

گفتنی است طرح بازآفرینی شهری مردا ماه ۹۶ کلید خورد و براساس این طرح سالانه ۱۰ درصد از بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری بازسازی می شود.

در حال حاضر یک هزار محله در ۴۶۵ شهر در سطحی به وسعت ۵۵ هزار و ۱۰۴ هکتار جزو بافت های ناکارآمد شهری است.

قرار است تا پایان برنامه ششم نیمی از کل محله های هدف طرح بازآفرینی شهری مشتمل بر ۱۳۳۴ محله با پوشش جمعیتی ۹ میلیون نفر با اختصاص سالانه ۲۵هزار میلیارد تومان بازسازی شود.

آذربایجان شرقی اشتغال جاده شوراهای اسلامی معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر