کد خبر: 806794 A

معاون استاندار آذربایجان‌ شرقی:

معاون سیاسی،‌ امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌ شرقی با اشاره به نقش اطلاع رسانی در تنویر افکار عمومی تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی باید عملکرد دولت را به شیوه‌های موثر به اطلاع مردم برسانند.

به گزارش ایلنا، علیار راستگو در نخستین جلسه شورای اطلاع‌رسانی استان به دبیری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، با تاکید بر اهمیت اطلاع‌رسانی، وظیفه شورای اطلاع‌رسانی را انسجام‌بخشی و جهت دهی به گردش اطلاعات در استان دانست و عنوان داشت: باید ضمن تقویت روابط عمومی ادارات و سازمان‌ها،‌از تشتت در اطلاع‌رسانی دستگاه های دولتی و نهادهای حاکمیتی جلوگیری شود.

وی با اشاره به بخشی از وظایف این شورا ادامه داد: سیاستگذاری هماهنگی ادارات و سازمان‌ها برای اطلاع رسانی از جمله اقدامات شورا بوده تا سیاست‌های کلان دولت برای آشنایی مردم با فعالیت‌های عمرانی، اقتصادی، اجتماعی و دیگر موارد مشابه پیاده سازی شود.

راستگو با تاکید بر اهمیت راهبردی اعتماد متقابل مردم و دولت، ‌اطلاع‌رسانی شفاف و پاسخگویی در مقابل مردم و افکار عمومی و نخبگان را موجب تقویت اعتماد متقابل حاکمیت و مردم و گسترش مشارکت عمومی در اداره کشور و جریان توسعه دانست و بر ضرورت آن تاکید کرد.

وی افزود: برای برگزاری منظم و اثربخش جلسات و پیگیری مصوبات و تصمیمات اتخاذ شده ضروری است که دبیر شورا با ایجاد دبیرخانه‌ کارآمد، ساز و کارهای لازم را برای این امر تمهید کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی نیز در این نشست، ‌گفت: آنچه در حال حاضر اهمیت زیادی در ارتباطات و تعاملات کشوری و جهانی دارد، گردش صحیح اطلاعات و تنویر افکار عمومی است، که تشکیل شورای اطلاع رسانی می‌تواند در این راستا با نیازسنجی و شناخت موثر از وضعیت جامعه، بخشی از خلاء‌ اطلاع‌رسانی را مرتفع کند.

محمد محمدپور افزود: تشکیل شورای اطلاع رسانی استان به مثابه‌ یک اتاق فکر تصمیم‌ساز، ضمن شناخت نقاط ضعف و قوت و تقویت روابط عمومی دستگاه‌ها و نهاد‌ها، به فعال شدن گردش اطلاعات در بخش‌های مختلف کمک می کند.

 

آذربایجان شرقی دستگاه های اجرایی دولت نخبگان افکار عمومی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر