کد خبر: 803384 A

به‌مناسب هفته دولت؛

۳۰پروژه با اعتبار ۴ هزار و ۷۹۰ میلیارد تومان به مناسبت هفته دولت در بخش مرکزی شهرستان تبریز با حضور فرماندار تبریز افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛بهروز مهدوی در آیین افتتاح پروژه های عمرانی شهرستان تبریز با بیان اینکه سیاست فرمانداری و بخشداری مرکزی تبریز توسعه هماهنگ و همگن روستاها در تمامی بخش های عمرانی و فرهنگی اجتماعی است، گفت: در تلاش هستیم تا روستاها به صورت موازی در تمامی زمینه ها ‌توانمندسازی شوند.

وی با اشاره به سفر اخیر هیئت دولت به استان نیز گفت: در این سفر ۳۰ پروژه با اعتبار ۴ هزار و ۷۹۰ میلیارد تومان در شهرستان تبریز افتتاح شد که در شرایط اقتصادی امروز کشور کار بسیار بزرگی به شمار می‌رود.

مهدوی با اشاره به مسائل فرهنگی و اجتماعی بیان داشت: در راستای افزایش نشاط اجتماعی در شهرستان تبریز برگزاری جشنواره ها و مراسم های فرهنگی را به عنوان یکی از برنامه های مهم در سال ۹۸ دنبال می‌کنیم.

وی با اشاره به هزینه کرد ۱۸ میلیارد تومان در ۵۱ پروژه روستایی در شهرستان تبریز افزود: ۱۶ مورد از این پروژه ها با مشارکت بنیاد مسکن و با هزینه ۳ میلیارد تومانی از محل ریز رایگان دولتی انجام شد.

زیرساخت‌های فرهنگی ورزشی برای بانوان در روستاهای تبریز ایجاد می‌شود

بخشدار مرکزی تبریز گفت: بخش بزرگی از جامعه شهرستان را بانوان تشکیل می‌دهند که متاسفانه در روستاها برای پرکردن اوقات فراغت آنها فعالیت های زیادی صورت نگرفته است.

علی حسن علیپور با اشاره به اینکه ۵۰ درصد جامعه را بانوان تشکیل می‌دهند، بیان داشت: بخشداری مرکزی تبریز در نظر دارد تا زیرساخت های لازم را برای توانمندسازی بانوان در روستاها ایجاد کرده و نشاط اجتماعی را به آنها هدیه دهد.

وی اظهار داشت: با ایجاد زیرساخت‌های مناسب و ایجاد مشارکت اجتماعی در بانوان می‌توان از بسیاری از بیماری‌ها بخصوص افسردی جلوگیری کرده و جامعه‌ را به سمت سلامت عمومی هدایت کرد.

وی با بیان اینکه ایجاد زیرساخت‌های اجتماعی را یکی از اولویت‌های ‌مدیریتی بخشداری تبریز می‌داند، اظهار داشت: همشهرستانی های عزیز باید توجه داشته باشند که تنها ایجاد زیرساخت کافی نیست بلکه نگهداری از نعمت های الهی نیز بسیار مهم است که مردم به عنوان استفاده کنندگان از زیرساخت‌در حفظ و نگهداری آن نیز کمک حال ارگان های دولتی باشند.

علیپور با بیان اینکه به برکت انقلاب اسلامی امروز تمامی روستاهای بخش مرکزی شهرستان تبریز از نعمت آب، گاز و برق برخوردار هستند گفت: بجز سه روستا که مشکل برق دارند تمامی امکانات در روستاها فراهم است.

لازم به ذکر است، فرماندار و بخشدار مرکزی شهرستان تبریز با حضور در روستاهای، اسپیران، سفیدان جدید، ذینجناب، اسنجان،هزارباران و انرجان از نزدیک با اهالی این روستاها دیدار و پروژه های عمرانی، فرهنگی و اجتماعی آنها را همزمان با هفته دولت افتتاح کردند.

 

جامعه دولت فرماندار فرهنگی و اجتماعی مسکن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر